Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCP max 54 par TL: Rolf 2017-07-17 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCP max 54 par TL: Rolf 2017-07-17

Partävling, 14 bord, 28 par. Antal brickor: 24. Medel: 312.0.

Privatprotokoll för Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 2, Stig Unoson - Björn Klefbohm
15 Ö= 400 9 35% 9 35.0%D3EKnEKKn107652Kn E864K7543D437
24 V= 420 20 77% 29 56.0%EKn107EK8535329 KD653Kn7106KKn42
Rond 2, som NS mot par 7, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
33 S+2 200 24 92% 53 68.0%D8768KKn763D52 2EKD1063D5K1063
44 N+1 650 24 92% 77 74.0%105Kn76522D10542 EK7D1083E10743E
Rond 3, som NS mot par 1, Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis
51NT Ö+3 -180 6 23% 83 63.8%E10842D94KKn985 95Kn10832K75D103
64 V+3 -710 5 19% 88 56.3%63965EKn8KKn1064 Kn10Kn104D10428753
Rond 4, som NS mot par 8, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
73NT S+2 660 17 65% 105 57.6%D4394Kn43EKD107 K10EKKn10KD98Kn53
82 S+4 230 14 54% 119 57.1%8763107EKnED1076 2KDKn8543K953K
Rond 5, som ÖV mot par 13, Yvonne Tolf - Anne-Catherine Svenning
93NT N-1 50 22 85% 141 60.2%D857632E73292 Kn107D1084Kn84K108
103NT V-1 -100 6 23% 147 56.5%KKn73K1074383E3 E106D5EDKn6Kn1072
Rond 6, som NS mot par 12, Mats Andersson - Ulla Lundström
114 V-4 200 3 12% 150 52.5%EKn652E9642963 9DKn752E98ED108
124 N= 620 25 96% 175 56.1%EKD1075Kn9375K9 9432K84EKn8432
Rond 7, som ÖV mot par 9, Monica Borg - Ingegerd Jeppsson
133 V= 140 22 85% 197 58.3%EKn3108K86D10983 K8742DKn4DKn1046
141 Ö= 80 10 38% 207 56.9%E9710874K9KD109 862D92EDKn10452
Rond 8, som ÖV mot par 4, Claudia Sjöberg - Christer Ekberg
153 V= 110 8 31% 215 55.1%ED3K628542653 98EKn105EDDKn1094
162 S+2 -170 9 35% 224 53.9%EKn75376387282 98D82K3DKn10643
Rond 9, som NS mot par 6, Bibi Jönsson - Willy Landgren
174 N= 420 22 85% 246 55.7%1095EDKn96510E97 KKn6K10263Kn10643
184 S= 620 22 85% 268 57.3%ED10942D947Kn109 Kn8KKn1085Kn8642E
Rond 10, som NS mot par 14, Marianne Wästberg - Irma Romare
192 S-1 -50 13 50% 281 56.9%EKn10697K642Kn72 D854ED4D10E853
202NT S-2 -200 5 19% 286 55.0%EK52Kn9652Kn2E5 D10E7D654108762
Rond 11, som ÖV mot par 10, Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg
213 Ö-2 -100 23 88% 309 56.6%E108754K82E852 D374Kn9754DKn76
221 Ö+1 110 24 92% 333 58.2%E985106E72E854 K43K9Kn109865106
Rond 12, som ÖV mot par 3, Marianne Servin - Ulla Öberg
234 V= 620 18 69% 351 58.7%Kn54K2ED976EKKn 83ED108763105102
243 V-4 -200 2 8% 353 56.6%D9832651086986 EKn10732EK5DKn42