Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
13/07 SM Lag Mixed - Kval
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 480.0.

Privatprotokoll för Björn Karlsson - Ann Bomark

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 49, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
14 V= -130 25 63% 25 63.0%D654KD5EKKn987 Kn1072E107246542
24D N-2 -500 2 5% 27 34.0%D109432108K52D4 KKn76KD97Kn9875
Rond 2, som NS mot par 48, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
35D Ö-2 500 38 95% 65 54.3%D985D84748643 K63KKn6K9EKD95
41NT Ö= -90 30 75% 95 59.5%D105Kn95E6K10653 Kn6D42K10985Kn72
Rond 3, som NS mot par 47, Agneta Johansson - Helena Cewers
52 N+1 140 36 90% 131 65.6%K9653Kn2E7EKn82 D102D1063DKn10274
64 S= 420 39 98% 170 71.0%Kn1064Kn42964K107 E53ED953KD102E
Rond 4, som NS mot par 46, Karen Nielsen - Thomas Davy
74 Ö+1 -650 16 40% 186 66.6%KKn94273864294 5E4DKn1093108752
84 N= 420 20 50% 206 64.5%EK832KD10Kn8442 DKn654EKn7EK395
Rond 5, som ÖV mot par 45, Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson
94 Ö-2 -200 9 23% 215 59.9%87432E9752Kn95 KD10D104KDEK1042
103 S= -110 24 60% 239 59.9%EKn596432D84K8 K1087432Kn562D10
Rond 6, som ÖV mot par 44, Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö
114 Ö+2 480 33 83% 272 62.0%3EKKn10976K96Kn3 D1097D82E2D872
124 Ö+2 480 24 60% 296 61.8%E10864Kn582EKD9 KD3KD762EKn7106
Rond 7, som ÖV mot par 43, Christer Ekberg - Claudia Sjöberg
133NT N+1 -630 4 10% 300 57.8%KD104D5983K1032 8763K86354D54
141NT N+1 -120 4 10% 304 54.4%K858631032KD42 Kn74DKn74EKn9498
Rond 8, som NS mot par 42, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
154 N+2 680 25 63% 329 55.0%432D9875EKn2D6 EKn9EK433EKn1082
163 V-1 100 31 78% 360 56.4%2ED10754109852K KKn109KDKn73Kn654
Rond 9, som NS mot par 41, Monica Gilhorn - Mona Berge
172 Ö= -110 27 68% 387 57.1%Kn7D953E987Kn108 D94K72Kn53KD73
183NT Ö+2 -460 20 50% 407 56.7%952107631086383 D843DKn84D4K106
Rond 10, som ÖV mot par 52, Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm
191NT V= 90 13 33% 420 55.5%DKn3Kn4DKn948642 E69853E65EKKn3
202 S-1 100 26 65% 446 56.0%Kn53E1087543Kn52 E109965EKKn1092K
Rond 11, som NS mot par 51, Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand
214 Ö+2 -480 4 10% 450 53.8%E2E8510963Kn873 97Kn96KD5109654
224 S-1 -50 0 0% 450 51.3%KD1065K6329543 E1064EK87439K7
Rond 12, som NS mot par 50, Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg
235 V-2 200 31 78% 481 52.5%KKn10854KDKnKKn23 32E10432D97658
243 N-1 -50 3 8% 484 50.6%E1058653EK653E KKn9972D1049875