Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 480.0.

Privatprotokoll för Jane Brändemar - Nina Nilsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 41, Monica Gilhorn - Mona Berge
14 Ö+1 150 26 65% 26 65.0%EK98Kn864K1076D 393DKn98532E103
22 N+1 -140 0 0% 26 32.5%E5E532643E983 8Kn64ED107KKn1062
Rond 2, som ÖV mot par 52, Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm
35 S-2 100 26 65% 52 43.3%E7E97EDKn108652 Kn1042105323Kn1072
42 V= 110 14 35% 66 41.2%E981086D742E84 K7432EK73Kn3D9
Rond 3, som ÖV mot par 51, Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand
52 N-1 100 30 75% 96 48.0%84K9874K95D96 EKn7E58643K1053
62 S+1 -140 29 73% 125 52.2%D72K76EKn5DKn98 K9810887365432
Rond 4, som NS mot par 50, Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg
76 V-1 100 35 88% 160 57.3%KKn94273864294 5E4DKn1093108752
84 N+1 450 33 83% 193 60.5%EK832KD10Kn8442 DKn654EKn7EK395
Rond 5, som NS mot par 49, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
92NT V= -120 9 23% 202 56.3%5Kn652EKn643D86 EKn96K987310873
104D V-2 500 40 100% 242 60.7%6EK10EK1095E932 D9D87Kn73Kn7654
Rond 6, som ÖV mot par 48, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
114 Ö= 420 16 40% 258 58.8%3EKKn10976K96Kn3 D1097D82E2D872
123NT V+3 490 32 80% 290 60.6%E10864Kn582EKD9 KD3KD762EKn7106
Rond 7, som NS mot par 47, Agneta Johansson - Helena Cewers
133NT S+1 630 36 90% 326 62.8%KnEKn102ED76EKn96 E952974KKn10287
142 S= 110 31 78% 357 63.9%ED9109527E10653 10632EKKD865Kn7
Rond 8, som NS mot par 46, Karen Nielsen - Thomas Davy
154 N+2 680 25 63% 382 63.9%432D9875EKn2D6 EKn9EK433EKn1082
163D V-2 500 40 100% 422 66.1%2ED10754109852K KKn109KDKn73Kn654
Rond 9, som NS mot par 45, Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson
173 Ö-1 50 36 90% 458 67.5%Kn7D953E987Kn108 D94K72Kn53KD73
183NT Ö+2 -460 20 50% 478 66.6%952107631086383 D843DKn84D4K106
Rond 10, som NS mot par 44, Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö
191NT S+1 120 38 95% 516 68.1%109852D1062K7107 K74EK710832D95
202 V= -90 21 53% 537 67.3%82Kn42D76E10843 KD764KD38D976
Rond 11, som NS mot par 43, Christer Ekberg - Claudia Sjöberg
214 Ö+2 -480 4 10% 541 64.6%E2E8510963Kn873 97Kn96KD5109654
224 S= 420 16 40% 557 63.5%KD1065K6329543 E1064EK87439K7
Rond 12, som NS mot par 42, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
233 N= 140 22 55% 579 63.1%KKn10854KDKnKKn23 32E10432D97658
241NT S+2 150 32 80% 611 63.8%E1058653EK653E KKn9972D1049875