Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 480.0.

Privatprotokoll för Mona Andersson - Bengt Brynell

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 50, Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg
14 N= -420 0 0% 0 0.0%EK98Kn864K1076D 393DKn98532E103
24D N-3 800 40 100% 40 50.0%E5E532643E983 8Kn64ED107KKn1062
Rond 2, som NS mot par 49, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
34 Ö-1 100 18 45% 58 48.3%D985D84748643 K63KKn6K9EKD95
42 V+1 -140 12 30% 70 43.8%D105Kn95E6K10653 Kn6D42K10985Kn72
Rond 3, som NS mot par 48, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
52 N+1 140 36 90% 106 53.0%K9653Kn2E7EKn82 D102D1063DKn10274
63 S+1 170 26 65% 132 55.0%Kn1064Kn42964K107 E53ED953KD102E
Rond 4, som ÖV mot par 47, Agneta Johansson - Helena Cewers
74 V+1 650 24 60% 156 55.7%ED8DKn65275EK6 10763K1098EKDKn3
84 N= -420 20 50% 176 55.0%52D109762EDKn73 1097986435K1086
Rond 5, som NS mot par 46, Karen Nielsen - Thomas Davy
92NT V= -120 9 23% 185 51.4%5Kn652EKn643D86 EKn96K987310873
103 N+1 130 24 60% 209 52.3%6EK10EK1095E932 D9D87Kn73Kn7654
Rond 6, som NS mot par 45, Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson
113 N-1 -50 34 85% 243 55.3%EK864253Kn75E5 Kn54D10843K10964
123NT Ö+3 -490 8 20% 251 52.3%Kn92E1036387532 75984KD10954Kn4
Rond 7, som NS mot par 44, Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö
133NT N+1 630 36 90% 287 55.2%KnEKn102ED76EKn96 E952974KKn10287
143NT S-3 -150 3 8% 290 51.9%ED9109527E10653 10632EKKD865Kn7
Rond 8, som NS mot par 43, Christer Ekberg - Claudia Sjöberg
153 N+3 230 7 18% 297 49.6%432D9875EKn2D6 EKn9EK433EKn1082
164NTD S-4 -800 0 0% 297 46.5%2ED10754109852K KKn109KDKn73Kn654
Rond 9, som NS mot par 42, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
173 Ö-1 50 36 90% 333 49.1%Kn7D953E987Kn108 D94K72Kn53KD73
183NT V+2 -460 20 50% 353 49.1%952107631086383 D843DKn84D4K106
Rond 10, som NS mot par 41, Monica Gilhorn - Mona Berge
191NT V= -90 27 68% 380 50.1%109852D1062K7107 K74EK710832D95
202 Ö-1 100 33 83% 413 51.8%82Kn42D76E10843 KD764KD38D976
Rond 11, som ÖV mot par 52, Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm
213 V+2 200 4 10% 417 49.8%DKn10861032E8742 K543KD74KnEKD2
224 S+1 -450 9 23% 426 48.5%7532Kn92EKn54EKn DKn98D1087D10862
Rond 12, som ÖV mot par 51, Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand
234 V-1 -100 23 58% 449 49.0%97697683Kn9752 ED85E104EKD1064
241NT S+2 -150 8 20% 457 47.8%64EKKnKn92D6432 D8732D10487KKn10