Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
13/07 SM Lag Mixed - Kval
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 480.0.

Privatprotokoll för Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 44, Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö
13 Ö+1 130 15 38% 15 38.0%EK98Kn864K1076D 393DKn98532E103
24 V+1 150 24 60% 39 49.0%E5E532643E983 8Kn64ED107KKn1062
Rond 2, som NS mot par 43, Christer Ekberg - Claudia Sjöberg
35D Ö-2 500 38 95% 77 64.3%D985D84748643 K63KKn6K9EKD95
43 V= -140 12 30% 89 55.8%D105Kn95E6K10653 Kn6D42K10985Kn72
Rond 3, som NS mot par 42, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
52 N= 110 24 60% 113 56.6%K9653Kn2E7EKn82 D102D1063DKn10274
61 S+3 170 26 65% 139 58.0%Kn1064Kn42964K107 E53ED953KD102E
Rond 4, som NS mot par 41, Monica Gilhorn - Mona Berge
74 Ö+1 -650 16 40% 155 55.4%KKn94273864294 5E4DKn1093108752
84 N= 420 20 50% 175 54.8%EK832KD10Kn8442 DKn654EKn7EK395
Rond 5, som NS mot par 52, Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm
94 Ö-2 200 31 78% 206 57.3%5Kn652EKn643D86 EKn96K987310873
104 V-2 200 35 88% 241 60.4%6EK10EK1095E932 D9D87Kn73Kn7654
Rond 6, som NS mot par 51, Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand
114 V= -420 24 60% 265 60.4%EK864253Kn75E5 Kn54D10843K10964
124 V+1 -450 32 80% 297 62.0%Kn92E1036387532 75984KD10954Kn4
Rond 7, som NS mot par 50, Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg
131NT N+1 120 15 38% 312 60.2%KnEKn102ED76EKn96 E952974KKn10287
143 S-2 -100 9 23% 321 57.5%ED9109527E10653 10632EKKD865Kn7
Rond 8, som ÖV mot par 49, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
154 N+2 -680 15 38% 336 56.2%108765Kn2D76573 KD106K10984K954
163NT S-2 100 18 45% 354 55.5%87Kn963EK64D87 ED654382E10932
Rond 9, som ÖV mot par 48, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
173 Ö+1 170 33 83% 387 57.1%EK10853EKn104694 6286KD1042E652
183NT Ö+2 460 20 50% 407 56.7%Kn106EK9275ED92 EK75EKKn92Kn754
Rond 10, som ÖV mot par 47, Agneta Johansson - Helena Cewers
192 N= -110 5 13% 412 54.4%DKn3Kn4DKn948642 E69853E65EKKn3
202 V= 90 19 48% 431 54.1%Kn53E1087543Kn52 E109965EKKn1092K
Rond 11, som NS mot par 46, Karen Nielsen - Thomas Davy
214 Ö+1 -450 20 50% 451 53.9%E2E8510963Kn873 97Kn96KD5109654
224 S+1 450 31 78% 482 55.0%KD1065K6329543 E1064EK87439K7
Rond 12, som NS mot par 45, Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson
233 N+1 170 25 63% 507 55.3%KKn10854KDKnKKn23 32E10432D97658
243 N-1 -50 3 8% 510 53.4%E1058653EK653E KKn9972D1049875