Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 480.0.

Privatprotokoll för Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 5, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
14 V= -130 25 63% 25 63.0%D654KD5EKKn987 Kn1072E107246542
23NT Ö+1 -430 5 13% 30 38.0%D109432108K52D4 KKn76KD97Kn9875
Rond 2, som ÖV mot par 6, Kent Hermansson - Judit Derzsi-Jalgard
34D Ö-1 -200 12 30% 42 35.3%E7E97EDKn108652 Kn1042105323Kn1072
42 V+1 140 28 70% 70 44.0%E981086D742E84 K7432EK73Kn3D9
Rond 3, som NS mot par 7, Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren
52 Ö-1 50 15 38% 85 42.8%K9653Kn2E7EKn82 D102D1063DKn10274
62 S+1 140 11 28% 96 40.3%Kn1064Kn42964K107 E53ED953KD102E
Rond 4, som ÖV mot par 8, Håkan Linse - Arne Bojesson
76 V-1 -100 5 13% 101 36.4%ED8DKn65275EK6 10763K1098EKDKn3
86 N-2 100 40 100% 141 44.4%52D109762EDKn73 1097986435K1086
Rond 5, som NS mot par 9, Hanna Lewandowski - Marek Drukier
94 V= -620 2 5% 143 40.0%5Kn652EKn643D86 EKn96K987310873
103D V-1 200 35 88% 178 44.8%6EK10EK1095E932 D9D87Kn73Kn7654
Rond 6, som ÖV mot par 10, Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson
115 Ö-1 -50 3 8% 181 41.5%3EKKn10976K96Kn3 D1097D82E2D872
123NT V+2 460 16 40% 197 41.3%E10864Kn582EKD9 KD3KD762EKn7106
Rond 7, som ÖV mot par 11, Stig Unoson - Ulla Wästberg
132NT S+2 -180 19 48% 216 41.8%KD104D5983K1032 8763K86354D54
142NT S-1 50 21 53% 237 42.6%K858631032KD42 Kn74DKn74EKn9498
Rond 8, som NS mot par 12, Björn Klefbohm - Magnus Friberg
154 N+2 680 25 63% 262 44.0%432D9875EKn2D6 EKn9EK433EKn1082
164 V= -620 2 5% 264 41.6%2ED10754109852K KKn109KDKn73Kn654
Rond 9, som NS mot par 1, Johan Erlandsson - Alf Roos
174 Ö-1 50 36 90% 300 44.4%Kn7D953E987Kn108 D94K72Kn53KD73
186NT Ö-2 100 40 100% 340 47.5%952107631086383 D843DKn84D4K106
Rond 10, som NS mot par 2, Mats Andersson - Lars Becklén
191NT V+2 -150 10 25% 350 46.3%109852D1062K7107 K74EK710832D95
203 S-3 -300 1 3% 351 44.1%82Kn42D76E10843 KD764KD38D976
Rond 11, som NS mot par 3, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
214 Ö+1 -450 20 50% 371 44.4%E2E8510963Kn873 97Kn96KD5109654
224 S+1 450 31 78% 402 46.0%KD1065K6329543 E1064EK87439K7
Rond 12, som NS mot par 4, Östen Svantesson - Mats Holm
233NT V-1 100 17 43% 419 45.8%KKn10854KDKnKKn23 32E10432D97658
244D N-3 -500 0 0% 419 43.9%E1058653EK653E KKn9972D1049875