Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
13/07 SM Lag Mixed - Kval
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Anders 2017-07-12

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 480.0.

Privatprotokoll för Johan Erlandsson - Alf Roos

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 13, Britt Lindberg - Åke Lindström
14D N-3 500 40 100% 40 100.0%EK98Kn864K1076D 393DKn98532E103
23D N-1 200 30 75% 70 87.5%E5E532643E983 8Kn64ED107KKn1062
Rond 2, som NS mot par 15, Bibi Jönsson - Willy Landgren
35D Ö-2 500 38 95% 108 90.0%D985D84748643 K63KKn6K9EKD95
42 V+1 -140 12 30% 120 75.0%D105Kn95E6K10653 Kn6D42K10985Kn72
Rond 3, som NS mot par 5, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
52 N= 110 24 60% 144 72.0%K9653Kn2E7EKn82 D102D1063DKn10274
63NT N= 400 36 90% 180 75.0%Kn1064Kn42964K107 E53ED953KD102E
Rond 4, som NS mot par 18, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
74 V+1 -650 16 40% 196 70.0%KKn94273864294 5E4DKn1093108752
84 N= 420 20 50% 216 67.5%EK832KD10Kn8442 DKn654EKn7EK395
Rond 5, som ÖV mot par 11, Stig Unoson - Ulla Wästberg
94 V-1 -100 22 55% 238 66.1%87432E9752Kn95 KD10D104KDEK1042
104 S= -130 16 40% 254 63.5%EKn596432D84K8 K1087432Kn562D10
Rond 6, som ÖV mot par 16, Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall
114 Ö+2 480 33 83% 287 65.3%3EKKn10976K96Kn3 D1097D82E2D872
126 V= 980 38 95% 325 67.8%E10864Kn582EKD9 KD3KD762EKn7106
Rond 7, som NS mot par 3, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
133NT N+1 630 36 90% 361 69.5%KnEKn102ED76EKn96 E952974KKn10287
141NT N+2 150 40 100% 401 71.6%ED9109527E10653 10632EKKD865Kn7
Rond 8, som NS mot par 14, Lars G Svensson - Kerstin Degermark
154 N+2 680 25 63% 426 71.1%432D9875EKn2D6 EKn9EK433EKn1082
164 N-2 -100 22 55% 448 70.1%2ED10754109852K KKn109KDKn73Kn654
Rond 9, som ÖV mot par 20, Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén
174 Ö-1 -50 4 10% 452 66.5%EK10853EKn104694 6286KD1042E652
186NT Ö-2 -100 0 0% 452 62.8%Kn106EK9275ED92 EK75EKKn92Kn754
Rond 10, som ÖV mot par 17, Berit Kallstenius - A-C Svenning
191NT V+3 180 39 98% 491 64.7%DKn3Kn4DKn948642 E69853E65EKKn3
203 V= 110 31 78% 522 65.3%Kn53E1087543Kn52 E109965EKKn1092K
Rond 11, som ÖV mot par 9, Hanna Lewandowski - Marek Drukier
214 V+2 480 36 90% 558 66.5%DKn10861032E8742 K543KD74KnEKD2
224D S+1 -690 0 0% 558 63.5%7532Kn92EKn54EKn DKn98D1087D10862
Rond 12, som ÖV mot par 19, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
234 V-1 -100 23 58% 581 63.3%97697683Kn9752 ED85E104EKD1064
242 V-2 -100 30 75% 611 63.8%64EKKnKn92D6432 D8732D10487KKn10