Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCP max 54 par TL: Lars-Åke 2017-07-10 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCP max 54 par TL: Lars-Åke 2017-07-10

Partävling, 13 bord, 26 par. Antal brickor: 24. Medel: 288.0.

Privatprotokoll för Hanna Lewandowski - Christina Leander

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 17, Christer Ekberg - Claudia Sjöberg
14 Ö= 420 22 92% 22 92.0%Kn8658EKKn63D32 E932EK7485K94
22 Ö= 110 16 67% 38 79.5%KKn984D3K8743D E1073876262K65
Rond 2, som NS mot par 16, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
36 S= 980 13 54% 51 71.0%EKn92K98K8KDKn9 3EDKn75E7532E3
43 S= 110 18 75% 69 72.0%6542D3E108KD106 3KKn52KD765474
Rond 3, som NS mot par 14, Ulla Borgström - Monica Wester
54 Ö= -420 9 38% 78 65.2%1093E853Kn98386 KKn72D1062EKn1042
63 N-1 -50 9 38% 87 60.7%1092EKD102EKK102 E673D109748765
Rond 4, som NS mot par 13, Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson
73 S-2 -200 2 8% 89 53.1%Kn439762E87987 EKD108Kn8K52K62
82 N+1 140 23 96% 112 58.5%Kn953E10D83K1075 ED6D7K1075D864
Rond 5, som ÖV mot par 12, Birgit Hartman - Elsa Olsson
94 Ö-1 -100 12 50% 124 57.6%EKKn8E10DKn103KD9 65DKn543287865
104 V-1 -100 11 46% 135 56.4%D2KD971062KKn52 Kn105E864EKDKn7E
Rond 6, som ÖV mot par 25, Ingegerd Jeppsson - Monica Borg
113NT S-1 50 15 63% 150 57.0%D1085Kn10575E943 E9987410964KD10
123 V-1 -50 7 29% 157 54.7%Kn975K972E2983 K10632643KEKD10
Rond 7, som NS mot par 24, Yvonne Tolf - Jeanette Svensson
134 N-2 -200 5 21% 162 52.1%E75EK54EKn74K6 DKn3876382DKn85
144 V+2 -480 7 29% 169 50.4%Kn6421096Kn72976 ED108582EK10855
Rond 8, som ÖV mot par 23, Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson
153 N-1 100 12 50% 181 50.4%Kn106E7Kn953Kn962 EK75Kn862ED754
164 Ö-2 -200 6 25% 187 48.8%EDKn75KKn65EKn104 86210973K8KD87
Rond 9, som NS mot par 21, Lena Stålbrink - Ulla Barkeman
173NT V-1 50 22 92% 209 51.4%DKn5K73Kn754252 986295ED861086
182NT S= 120 23 96% 232 53.8%9543D532874105 KD7EK10KD95KKn3
Rond 10, som NS mot par 20, Kerstin Degermark - Kjell-Erik Nordgren
193 Ö+1 -130 3 13% 235 51.7%852DKn7486E642 EDKn1064962943Kn
204 S+2 170 6 25% 241 50.4%E964Kn10D3ED976 D5EKn10987652K4
Rond 11, som NS mot par 19, Ebba Ericsson - Ulla Regnér
214 V-1 50 23 96% 264 52.5%K844EKn864Kn876 D1096D1097KD1043
221NT S+1 120 13 54% 277 52.6%Kn986KKnD96Kn1043 EK2D98K87KD72
Rond 12, som NS mot par 18, Mats Andersson - Ulla Lundström
232 N-1 -100 5 21% 282 51.2%E987KKn8385E105 10543D76E76Kn32
243 Ö+1 -170 11 46% 293 51.0%DDKnE984EK9743 Kn1038743107DKn62