Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCP max 54 par TL: Lars-Åke 2017-07-10 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCP max 54 par TL: Lars-Åke 2017-07-10

Partävling, 13 bord, 26 par. Antal brickor: 24. Medel: 288.0.

Privatprotokoll för Stig Unoson - Björn Klefbohm

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 15, Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg
13 S-2 -100 11 46% 11 46.0%D4Kn109742E10765 K107D1096532DKn8
22D Ö= -470 0 0% 11 23.0%DEK54Kn105109432 652Kn109ED9EKn87
Rond 2, som NS mot par 13, Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson
36 S= 980 13 54% 24 33.3%EKn92K98K8KDKn9 3EDKn75E7532E3
43 Ö+2 -200 2 8% 26 27.0%6542D3E108KD106 3KKn52KD765474
Rond 3, som NS mot par 12, Birgit Hartman - Elsa Olsson
54 Ö-1 50 21 88% 47 39.2%1093E853Kn98386 KKn72D1062EKn1042
63 N-1 -50 9 38% 56 39.0%1092EKD102EKK102 E673D109748765
Rond 4, som ÖV mot par 25, Ingegerd Jeppsson - Monica Borg
74 V-2 -200 3 13% 59 35.3%7654963EDKn1053 92EKD1053DKn1044
82 V-1 -50 5 21% 64 33.5%10874KKn84Kn9432 K296532E62EKn9
Rond 5, som ÖV mot par 24, Yvonne Tolf - Jeanette Svensson
93 V-1 -100 12 50% 76 35.3%EKKn8E10DKn103KD9 65DKn543287865
105 V= 600 24 100% 100 41.8%D2KD971062KKn52 Kn105E864EKDKn7E
Rond 6, som NS mot par 23, Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson
112NT S= 120 21 88% 121 46.0%762K632EKn8Kn52 KKn43EDKD32876
122 V+1 -140 6 25% 127 44.2%E8DKn1081073Kn654 D4E5DKn9865472
Rond 7, som ÖV mot par 22, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
134 N-2 200 19 79% 146 46.9%108642D9653E107 K9Kn1092KD109432
144 V+2 480 17 71% 163 48.6%K973EDD943Kn43 KKn75436EKD1082
Rond 8, som NS mot par 20, Kerstin Degermark - Kjell-Erik Nordgren
154 V+1 -150 2 8% 165 45.9%94K3E107642K83 D832D10954KD810
163 Ö-1 100 13 54% 178 46.4%342D932EKn9532 K1094ED81076546
Rond 9, som NS mot par 19, Ebba Ericsson - Ulla Regnér
175 Ö-1 50 22 92% 200 49.1%DKn5K73Kn754252 986295ED861086
182NT S-1 -100 16 67% 216 50.1%9543D532874105 KD7EK10KD95KKn3
Rond 10, som NS mot par 18, Mats Andersson - Ulla Lundström
193 Ö+1 -130 3 13% 219 48.2%852DKn7486E642 EDKn1064962943Kn
205 S+1 620 14 58% 233 48.6%E964Kn10D3ED976 D5EKn10987652K4
Rond 11, som NS mot par 17, Christer Ekberg - Claudia Sjöberg
214 V+1 -450 2 8% 235 46.7%K844EKn864Kn876 D1096D1097KD1043
223NT S-3 -150 1 4% 236 44.8%Kn986KKnD96Kn1043 EK2D98K87KD72
Rond 12, som ÖV mot par 16, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
231NT Ö+1 120 24 100% 260 47.2%DKnE105K43K9864 K62942DKn1092D7
242 V-1 -50 5 21% 265 46.1%98752K962K535 EK64E105DKn62108