Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCP max 54 par TL: Lars-Åke 2017-07-10 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCP max 54 par TL: Lars-Åke 2017-07-10

Partävling, 13 bord, 26 par. Antal brickor: 24. Medel: 288.0.

Privatprotokoll för Marianne Wästberg - Irma Romare

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 16, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
12 Ö-1 -50 8 33% 8 33.0%Kn8658EKKn63D32 E932EK7485K94
2Pass 12 50% 20 41.5%KKn984D3K8743D E1073876262K65
Rond 2, som NS mot par 14, Ulla Borgström - Monica Wester
36NT S= 990 21 88% 41 57.0%EKn92K98K8KDKn9 3EDKn75E7532E3
42 V+2 -170 7 29% 48 50.0%6542D3E108KD106 3KKn52KD765474
Rond 3, som NS mot par 13, Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson
54 Ö= -420 9 38% 57 47.6%1093E853Kn98386 KKn72D1062EKn1042
63 N-1 -50 9 38% 66 46.0%1092EKD102EKK102 E673D109748765
Rond 4, som NS mot par 12, Birgit Hartman - Elsa Olsson
73 S-2 -200 2 8% 68 40.6%Kn439762E87987 EKD108Kn8K52K62
82 N+1 140 23 96% 91 47.5%Kn953E10D83K1075 ED6D7K1075D864
Rond 5, som NS mot par 25, Ingegerd Jeppsson - Monica Borg
92NT Ö-1 100 12 50% 103 47.8%74K96542E10732 D1093287EK96Kn4
104 V-1 100 13 54% 116 48.4%EK983843D8743 764Kn10532951096
Rond 6, som ÖV mot par 24, Yvonne Tolf - Jeanette Svensson
112NT S-1 50 15 63% 131 49.7%D1085Kn10575E943 E9987410964KD10
122 V= 110 13 54% 144 50.1%Kn975K972E2983 K10632643KEKD10
Rond 7, som NS mot par 23, Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson
133NT N-2 -200 5 21% 149 47.8%E75EK54EKn74K6 DKn3876382DKn85
145 V+1 -420 14 58% 163 48.6%Kn6421096Kn72976 ED108582EK10855
Rond 8, som NS mot par 21, Lena Stålbrink - Ulla Barkeman
153 N-1 -100 12 50% 175 48.7%94K3E107642K83 D832D10954KD810
162 Ö-2 200 18 75% 193 50.3%342D932EKn9532 K1094ED81076546
Rond 9, som NS mot par 20, Kerstin Degermark - Kjell-Erik Nordgren
176NT Ö+1 -1020 0 0% 193 47.4%DKn5K73Kn754252 986295ED861086
182NT S-2 -200 6 25% 199 46.1%9543D532874105 KD7EK10KD95KKn3
Rond 10, som ÖV mot par 19, Ebba Ericsson - Ulla Regnér
193 S-1 50 15 63% 214 47.0%K983EKDKn2K985 73EK1051075D1073
205D S+1 -950 3 13% 217 45.3%K102EK764K4Kn103 Kn8753D9832852
Rond 11, som ÖV mot par 18, Mats Andersson - Ulla Lundström
213 V+1 170 10 42% 227 45.1%Kn73K862D102E52 E52EKn9753K539
222NT S+2 -180 6 25% 233 44.2%D437654E32985 1075E1032Kn1054E6
Rond 12, som NS mot par 17, Christer Ekberg - Claudia Sjöberg
232 S= 110 21 88% 254 46.1%E987KKn8385E105 10543D76E76Kn32
244 V= -420 2 8% 256 44.5%DDKnE984EK9743 Kn1038743107DKn62