Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCP max 54 par TL: Lars-Åke 2017-07-10 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCP max 54 par TL: Lars-Åke 2017-07-10

Partävling, 13 bord, 26 par. Antal brickor: 24. Medel: 288.0.

Privatprotokoll för Thomas Davy - Karen Nielsen

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 19, Ebba Ericsson - Ulla Regnér
13NT V-2 100 21 88% 21 88.0%D4Kn109742E10765 K107D1096532DKn8
23 Ö= -140 3 13% 24 50.5%DEK54Kn105109432 652Kn109ED9EKn87
Rond 2, som NS mot par 18, Mats Andersson - Ulla Lundström
36 S= 980 13 54% 37 51.7%EKn92K98K8KDKn9 3EDKn75E7532E3
42 V= 110 12 50% 49 51.2%D7E109864KnEKn98 EKKn10987932532
Rond 3, som NS mot par 17, Christer Ekberg - Claudia Sjöberg
54 Ö= -420 9 38% 58 48.6%1093E853Kn98386 KKn72D1062EKn1042
63 N= 140 21 88% 79 55.2%1092EKD102EKK102 E673D109748765
Rond 4, som NS mot par 15, Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg
73 V-1 100 17 71% 96 57.4%Kn439762E87987 EKD108Kn8K52K62
82 V= -110 6 25% 102 53.4%Kn953E10D83K1075 ED6D7K1075D864
Rond 5, som NS mot par 14, Ulla Borgström - Monica Wester
94 Ö-2 200 19 79% 121 56.2%74K96542E10732 D1093287EK96Kn4
104 V-1 100 13 54% 134 56.0%EK983843D8743 764Kn10532951096
Rond 6, som ÖV mot par 13, Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson
112NT S= -120 3 13% 137 52.1%D1085Kn10575E943 E9987410964KD10
124 V-1 -50 7 29% 144 50.2%Kn975K972E2983 K10632643KEKD10
Rond 7, som ÖV mot par 12, Birgit Hartman - Elsa Olsson
134 N-2 200 19 79% 163 52.4%108642D9653E107 K9Kn1092KD109432
143NT Ö+4 520 24 100% 187 55.8%K973EDD943Kn43 KKn75436EKD1082
Rond 8, som NS mot par 25, Ingegerd Jeppsson - Monica Borg
152D N= 180 21 88% 208 57.9%94K3E107642K83 D832D10954KD810
164 Ö-2 200 18 75% 226 59.0%342D932EKn9532 K1094ED81076546
Rond 9, som ÖV mot par 24, Yvonne Tolf - Jeanette Svensson
173NT V= 400 11 46% 237 58.2%EK10E8K10EKD943 743DKn1064293Kn7
183NT S-3 300 24 100% 261 60.6%Kn1062984102E987 E8Kn76EKn63D642
Rond 10, som NS mot par 22, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
193 S-1 -50 9 38% 270 59.4%852DKn7486E642 EDKn1064962943Kn
205D S= 750 18 75% 288 60.1%E964Kn10D3ED976 D5EKn10987652K4
Rond 11, som NS mot par 21, Lena Stålbrink - Ulla Barkeman
212 V+1 -140 19 79% 307 61.0%K844EKn864Kn876 D1096D1097KD1043
223NT S-1 -50 7 29% 314 59.6%Kn986KKnD96Kn1043 EK2D98K87KD72
Rond 12, som NS mot par 20, Kerstin Degermark - Kjell-Erik Nordgren
233 S-1 -100 5 21% 319 57.9%E987KKn8385E105 10543D76E76Kn32
243 Ö+1 -170 11 46% 330 57.4%DDKnE984EK9743 Kn1038743107DKn62