Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Måndag partävling m HCP max 54 par TL: Gun Prisutdelning poängserie 2017-07-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m HCP max 54 par TL: Gun Prisutdelning poängserie 2017-07-03

Partävling, 15 bord, 29 par. Antal brickor: 24. Medel: 311.8.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Bibi Jönsson - Willy Landgren

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 14, Gunlis Åberg - Ulla Öberg
13 N-1 -50 21.0 81% 21 81.0%E2E109732D86KKn 86K54932D9653
24 Ö+1 -450 12.0 46% 33 63.5%73K10943D210632 Kn6762E10854K85
Rond 2, som ÖV mot par 1, Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis
33D N= -530 2.0 8% 35 45.0%Kn632961062D1065 EKD9D5DKn73KKn7
42 Ö+1 140 20.0 77% 55 53.0%EK75K874KD737 D10610953E102D104
Rond 3, som ÖV mot par 6, Marianne Wästberg - Irma Romare
54 N+1 -650 17.0 65% 72 55.4%DED95Kn85Kn6543 KKn83E964321082
63 V= 140 7.0 27% 79 50.7%K98763EKn98EKn4 104KKn10985KD53K
Rond 4, som ÖV mot par 5, Bodil Wikström - Niusia Lichtman
72NT V-4 -400 4.0 15% 83 45.6%D9876538765KKn 2KD865Kn932E107
83NT V+4 520 22.0 85% 105 50.5%972E986EDKn592 E105KKn1043K6EK8
Rond 5, som NS mot par 10, Olle Persson - Jan Clementsson
94 S+1 450 24.0 92% 129 55.1%K642Kn63DKn9625 E985EDK83E832
106D Ö-2 500 10.0 38% 139 53.4%EKKn4KKKnEKn10962 D96ED85KD8543
Rond 6, som NS mot par 4, Kerstin Degermark - Kjell-Erik Nordgren
111NT S-2 -100 1.0 4% 140 48.9%EKn87Kn3Kn43K543 K32D986D92E82
123 N-2 -200 15.0 58% 155 49.7%ED862E8D951076 KKn91093Kn73K843
Rond 7, som NS mot par 11, Anders Nordberg - Barbro Melander
132 V= -110 2.0 8% 157 46.5%D106E1096554DKn2 EKn7Kn72D9732K8
142 N-1 -50 20.0 77% 177 48.6%DKn3Kn9832652D6 E9K105DKn973KKn4
Rond 8, som ÖV mot par 13, Stig Unoson - Anne cathrine Svensson
152 N+1 -140 10.0 38% 187 47.9%K105E72EKn8E1054 6496543942962
163NT V+2 660 21.0 81% 208 50.0%EKnEKnEKn10862K75 K1087D75KD4963
Rond 9, som NS mot par 3, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
173NT S= 400 23.0 88% 231 52.2%Kn4EDEKn72EK964 E89542D9854Kn8
183 N+1 130 12.0 46% 243 51.9%EKDE97KDKn9643 75D8EKn84321075
Rond 10, som ÖV mot par 12, Dennis Alsensjö - Gunilla Rasmusson
196 S= -980 5.0 19% 248 50.2%8843ED109DKn1094 D9Kn10965427632
204 N= -620 10.0 38% 258 49.5%1043106D104E9532 8EDKn8753853D6
Rond 11, som ÖV mot par 7, Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg
212 Ö+1 140 15.0 58% 273 50.0%E5432E953K1075 D1086Kn10794KD104
224 S= -130 12.0 46% 285 49.8%K8732D642Kn654 9KKn75310872ED8
Rond 12, som NS mot par 9, Birgitta Forsström - Yngve Jarl
234 V-2 200 26.0 100% 311 52.0%8742EKn75383E9 D96D107542Kn743
243 N= 140 19.0 73% 330 52.8%ED84393876EK2 K105DKn86Kn2DKn104