Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK S:t Erik » Sommarserien 2017-07-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarserien 2017-07-03

Partävling, 15 bord, 30 par. Antal brickor: 24. Medel: 336.0.

Privatprotokoll för Erik Tornvall - Pål Horn af Åminne

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 4, Jessica Larsson - Mattias Weiler
13 V+1 130 19.0 68% 19 68.0%E653K6K1096E74 42Kn10D842KDKn96
23NT S= -600 9.0 32% 28 50.0%410876K9329542 9872Kn9E7E10763
Rond 2, som ÖV mot par 3, Lilly Sturesson - Rolf Kipowski
32 N+2 -170 15.0 54% 43 51.3%D9762K10D8D652 Kn854D7KKn102E98
44 N= -620 14.0 50% 57 51.0%Kn1062DD862Kn1053 743865EK109D84
Rond 3, som NS mot par 8, Sven Mårtensson - Ewa Eriksson
53 Ö= -110 4.0 14% 61 43.6%D65K10654109543 KKn109EKnE7610962
63NT N+1 430 28.0 100% 89 53.0%EDKn9E10653K652 Kn9642K532EDKn8
Rond 4, som NS mot par 2, Boel Helsing - Lena Charpentier
74 Ö+1 -650 24.0 86% 113 57.7%7Kn981082KD9652 K93K7397EKn873
83 S= 140 27.0 96% 140 62.5%KDKn28E862E765 E1053K63D54982
Rond 5, som NS mot par 9, Bim Ödlund - Max Ödlund
92 Ö= -90 4.4 16% 144.4 57.3%EKn73DKn62D95D3 8495Kn10632EK76
105D N-2 -500 2.0 7% 146.4 52.3%KnKn10984K3K8753 KD2E73DKn95DKn4
Rond 6, som ÖV mot par 13, Lars Andersson - Tommy Eneqvist
113 Ö+1 170 11.0 39% 157.4 51.1%DKn1052106E971042 EK4D873KD8438
123NT S= -600 8.0 29% 165.4 49.2%107494107652Kn53 EKD88753943K9
Rond 7, som NS mot par 1, Andrea Sandberg - Peter Nordén
134 N+1 650 27.0 96% 192.4 52.8%K762EKnE65EKn103 E953K52K42765
143NT S= 400 12.0 43% 204.4 52.1%KKn6D64D74KDKn4 1042E1087E82E32
Rond 8, som ÖV mot par 10, Per Clarin - Stina Löfstrand
152 N= -110 14.0 50% 218.4 52.0%Kn107EDKn65ED364 E542K1076210982
164 V+2 680 19.0 68% 237.4 53.0%E984K52Kn104EKn3 D7ED874ED9582
Rond 9, som ÖV mot par 5, Elena Ström - Jan-Erik Frödin
174 S= -420 9.0 32% 246.4 51.8%E932Kn7KDKn10984 86546497KDKn52
183 V= 140 13.0 46% 259.4 51.4%K2EDKn96597443 ED342EKn1065Kn85
Rond 10, som NS mot par 7, Hans Thormar - Fredrik Norling
193NT V-3 300 27.0 96% 286.4 53.8%D1085Kn9529K1097 Kn76E76DKn72Kn86
203 N= 110 20.0 71% 306.4 54.6%K329743E106438 EKn5D10KD97Kn764
Rond 11, som ÖV mot par 14, Agneta Boberg - Gunn-Britt Rudenheim
211 Ö-1 -50 7.0 25% 313.4 53.2%KDKn9106EKDK643 763DKn987972Kn10
223NT Ö= 600 6.0 21% 319.4 51.8%E109E64D64KKn107 K853D92E97E92
Rond 12, som ÖV mot par 11, Alexander Sandin - Castor Mann
231NT S+4 -210 0.0 0% 319.4 49.5%5KD7Kn97432K97 EK8742862D6D8
243 Ö-2 -100 1.0 4% 320.4 47.6%D9541032E97532 E62E4D8ED10952