Giv | Kontrakt | Resultat | Poäng | % | Ack | Ack % | Händer | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rond 1, som NS mot par U11, Tina Olofsson - Rune Abrahamsson | ||||||||
1 | 3NT V= | -400 | 48.0 | 15% | 48 | 15.0% | 532DKn87538754 | EK8K10642KD652 |
2 | Pass | 186.0 | 58% | 234 | 36.5% | Kn86KKn5298D872 | EK1079643E64Kn6 | |
Rond 2, som ÖV mot par U14, Sigvard Burland - Karin Bergström | ||||||||
3 | 7 V= | 2140 | 320.0 | 100% | 554 | 57.7% | KKn72K9743EKn72 | 74E5ED108K10854 |
4 | 4 V-2 | -200 | 59.0 | 18% | 613 | 47.8% | 764E98743E1084 | KD8K65K862DKn7 |
Rond 3, som NS mot par U15, Birgitta Fahlgren - Lena Sellin | ||||||||
5 | 4 N+1 | 650 | 268.7 | 84% | 881.7 | 55.0% | ED3K6432ED86D | 7498797EKKn1076 |
6 | 4 N+1 | 450 | 292.0 | 91% | 1173.7 | 61.0% | Kn9753K10865385 | KD1081085E74K102 |
Rond 4, som ÖV mot par U6, Knut Gauslaa - Tommy Abrahamsson | ||||||||
7 | 4 Ö= | 620 | 240.5 | 75% | 1414.2 | 63.0% | EK6546DKn764E10 | Kn1097E853103K32 |
8 | 3 S= | -140 | 21.0 | 7% | 1435.2 | 56.0% | DKn6D10DKn1073E93 | E74Kn4362KKn1074 |
Rond 5, som ÖV mot par U1, Kerstin Forsman - Erik Hörnell | ||||||||
9 | 3NT S+3 | -490 | 166.0 | 52% | 1601.2 | 55.6% | 10964K54Kn864D9 | Kn2Kn109876D10387 |
10 | 3D V-1 | -200 | 60.0 | 19% | 1661.2 | 51.9% | 1076E105982D1093 | KDKn9842K2DKnKn4 |
Rond 6, som NS mot par U10, Olle Nylander - Anders Ljung | ||||||||
11 | 4D S-1 | -100 | 144.0 | 45% | 1805.2 | 51.3% | Kn103Kn7532EKn10D2 | 42875EKKn108764 |
12 | 3NT Ö-1 | 50 | 281.0 | 88% | 2086.2 | 54.3% | EDKn82K102Kn10432 | K738764963275 |
Rond 7, som ÖV mot par U4, Anders Elfving - Rolf Andersson | ||||||||
13 | 3 Ö+2 | 200 | 81.0 | 25% | 2167.2 | 52.1% | E864EK642EK107 | 932Kn1097Kn8D983 |
14 | 3NT V-3 | -150 | 37.0 | 12% | 2204.2 | 49.2% | Kn107310D95EK765 | E62KD942KKn7104 |
Rond 8, som ÖV mot par U13, Per Strandberg - Thomas Wästlund | ||||||||
15 | 4 V= | 130 | 167.0 | 52% | 2371.2 | 49.4% | 32D10952ED9636 | EKKn672KDKn10983 |
16 | 4 N-1 | 50 | 221.0 | 69% | 2592.2 | 50.6% | 4KKn10610742Kn832 | KKn10752D84ED53 |
Rond 9, som ÖV mot par U16, Elsy Boman - Lorentz Edman | ||||||||
17 | 4 N-2 | 100 | 240.0 | 75% | 2832.2 | 52.1% | 96Kn862ED109273 | E7549K4EKn9842 |
18 | 3NT Ö= | 400 | 51.0 | 16% | 2883.2 | 50.1% | E102EK92KKn10943 | KD953EDKn108736 |
Rond 10, som ÖV mot par U5, Tommy Norlin - Lennart Roos | ||||||||
19 | 2 V+2 | 170 | 284.0 | 89% | 3167.2 | 52.1% | 1082D876E73K108 | EKn973EKnK98262 |
20 | 2 Ö+2 | 130 | 275.0 | 86% | 3442.2 | 53.8% | ED8432D95ED106 | 109765Kn7E6K843 |
Rond 11, som NS mot par U12, Margit Hägglund - Erling Hägglund | ||||||||
21 | 4 V+1 | -450 | 123.0 | 38% | 3565.2 | 53.0% | EDKn5310652D663 | 8424Kn872KD952 |
22 | 4 N-1 | -50 | 72.0 | 23% | 3637.2 | 51.7% | E7EKn6543K9E83 | 5K810876397542 |
Rond 12, som NS mot par U3, Louise Pettersson - Anders Jonsson | ||||||||
23 | 4 S+1 | 650 | 159.0 | 50% | 3796.2 | 51.6% | EKn762DKn858E74 | KD10953E63K529 |
24 | 2 S-3 | -150 | 91.0 | 28% | 3887.2 | 50.6% | 102DKn5107642Kn76 | KD86K109985E83 |