Giv | Kontrakt | Resultat | Poäng | % | Ack | Ack % | Händer | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rond 1, som NS mot par U6, Knut Gauslaa - Tommy Abrahamsson | ||||||||
1 | 5 V= | -400 | 48.0 | 15% | 48 | 15.0% | 532DKn87538754 | EK8K10642KD652 |
2 | 3 N-1 | -100 | 137.0 | 43% | 185 | 29.0% | Kn86KKn5298D872 | EK1079643E64Kn6 |
Rond 2, som ÖV mot par U7, Cecilia Edman - Sven-Erik Sjödin | ||||||||
3 | 3NTD V-2 | -500 | 0.0 | 0% | 185 | 19.3% | KKn72K9743EKn72 | 74E5ED108K10854 |
4 | 3 Ö-2 | -200 | 59.0 | 18% | 244 | 19.0% | 764E98743E1084 | KD8K65K862DKn7 |
Rond 3, som ÖV mot par U8, Barbro Gimbergsson - Karl-Axel Gimbergsson | ||||||||
5 | 4 N+1 | -650 | 51.3 | 16% | 295.3 | 18.4% | K10852DKn542942 | Kn96E105KKn103853 |
6 | 4 N+1 | -450 | 28.0 | 9% | 323.3 | 16.8% | E64EK764Kn2D97 | 2DKn932D9EKn643 |
Rond 4, som NS mot par U9, Ingrid Sundgren - Eva Eriksson | ||||||||
7 | 4 Ö+1 | -650 | 3.0 | 1% | 326.3 | 14.6% | 3KD94K85Kn7654 | D82Kn1072E92D98 |
8 | 2 Ö-1 | 50 | 210.0 | 66% | 536.3 | 21.0% | K10832K75E8465 | 95E9862K95D82 |
Rond 5, som NS mot par U10, Olle Nylander - Anders Ljung | ||||||||
9 | 5 N+1 | 420 | 51.0 | 16% | 587.3 | 20.4% | EK53E97EK10543 | D873ED2K52Kn62 |
10 | 4 V-2 | 200 | 260.0 | 81% | 847.3 | 26.5% | E53D974E76862 | Kn863K10543EK75 |
Rond 6, som ÖV mot par U11, Tina Olofsson - Rune Abrahamsson | ||||||||
11 | 5 S-2 | 100 | 176.0 | 55% | 1023.3 | 29.1% | EKD5K106K82953 | 9876ED94D9643 |
12 | 1NT Ö= | 90 | 72.0 | 23% | 1095.3 | 28.6% | 10965ED3K74KDKn | 4Kn95ED85E10986 |
Rond 7, som ÖV mot par U12, Margit Hägglund - Erling Hägglund | ||||||||
13 | 3 Ö+1 | 170 | 32.0 | 10% | 1127.3 | 27.2% | E864EK642EK107 | 932Kn1097Kn8D983 |
14 | 3 Ö-3 | -150 | 37.0 | 12% | 1164.3 | 26.1% | Kn107310D95EK765 | E62KD942KKn7104 |
Rond 8, som NS mot par U1, Kerstin Forsman - Erik Hörnell | ||||||||
15 | 3NT Ö+1 | -430 | 36.0 | 11% | 1200.3 | 25.1% | D104EKKn73Kn8474 | 9875864K105E52 |
16 | 2 V+1 | -140 | 9.0 | 3% | 1209.3 | 23.7% | 9892K986E10964 | ED63E753KnKD75 |
Rond 9, som NS mot par U2, Gunilla Magnusson - Lennart Gidlund | ||||||||
17 | 3 N-2 | -100 | 80.0 | 25% | 1289.3 | 23.8% | 83ED1073873K105 | KDKn102K54Kn65D6 |
18 | 3NT V+3 | -490 | 20.0 | 6% | 1309.3 | 22.8% | Kn629765DKn8572 | 874K431064ED85 |
Rond 10, som ÖV mot par U3, Louise Pettersson - Anders Jonsson | ||||||||
19 | 3 V+1 | 170 | 284.0 | 89% | 1593.3 | 26.3% | 1082D876E73K108 | EKn973EKnK98262 |
20 | 2 V= | 110 | 228.0 | 71% | 1821.3 | 28.5% | ED8432D95ED106 | 109765Kn7E6K843 |
Rond 11, som ÖV mot par U4, Anders Elfving - Rolf Andersson | ||||||||
21 | 4 V+1 | 450 | 197.0 | 62% | 2018.3 | 30.1% | K108EK1095431084 | 976EKDKn973EKn7 |
22 | 4 N-1 | 50 | 248.0 | 78% | 2266.3 | 32.3% | KD1093D97DKn5Kn6 | Kn8642102E42KD10 |
Rond 12, som NS mot par U5, Tommy Norlin - Lennart Roos | ||||||||
23 | 4 S+2 | 680 | 296.0 | 93% | 2562.3 | 34.9% | EKn762DKn858E74 | KD10953E63K529 |
24 | 3NT Ö= | -400 | 44.0 | 14% | 2606.3 | 34.0% | 102DKn5107642Kn76 | KD86K109985E83 |