Giv | Kontrakt | Resultat | Poäng | % | Ack | Ack % | Händer | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rond 1, som ÖV mot par U13, Per Strandberg - Thomas Wästlund | ||||||||
1 | 5D V-1 | -100 | 112.0 | 35% | 112 | 35.0% | D10976EKn1093KKn9 | Kn4E962ED108743 |
2 | 3 N-2 | 200 | 299.0 | 93% | 411 | 64.0% | 953107KKn1075EK10 | D42ED8D329543 |
Rond 2, som NS mot par U16, Elsy Boman - Lorentz Edman | ||||||||
3 | 5 V+2 | -640 | 98.0 | 31% | 509 | 53.0% | D108632D984Kn93 | EKKn951063652D6 |
4 | 3 Ö-1 | 100 | 161.0 | 50% | 670 | 52.2% | 3D102D53E109632 | EKn10952KnKn974K5 |
Rond 3, som ÖV mot par U10, Olle Nylander - Anders Ljung | ||||||||
5 | 2 N+1 | -140 | 253.6 | 79% | 923.6 | 57.6% | K10852DKn542942 | Kn96E105KKn103853 |
6 | 4D N+1 | -690 | 1.0 | 0% | 924.6 | 48.0% | E64EK764Kn2D97 | 2DKn932D9EKn643 |
Rond 4, som NS mot par U5, Tommy Norlin - Lennart Roos | ||||||||
7 | 4 Ö= | -620 | 79.5 | 25% | 1004.1 | 44.7% | 3KD94K85Kn7654 | D82Kn1072E92D98 |
8 | 3 S-1 | -50 | 151.0 | 47% | 1155.1 | 45.0% | K10832K75E8465 | 95E9862K95D82 |
Rond 5, som NS mot par U8, Barbro Gimbergsson - Karl-Axel Gimbergsson | ||||||||
9 | 3NT S+3 | 490 | 154.0 | 48% | 1309.1 | 45.3% | EK53E97EK10543 | D873ED2K52Kn62 |
10 | 3D V-1 | 200 | 260.0 | 81% | 1569.1 | 48.9% | E53D974E76862 | Kn863K10543EK75 |
Rond 6, som NS mot par U4, Anders Elfving - Rolf Andersson | ||||||||
11 | 4D S-1 | -100 | 144.0 | 45% | 1713.1 | 48.5% | Kn103Kn7532EKn10D2 | 42875EKKn108764 |
12 | 3NT Ö+1 | -430 | 73.0 | 23% | 1786.1 | 46.4% | EDKn82K102Kn10432 | K738764963275 |
Rond 7, som NS mot par U14, Sigvard Burland - Karin Bergström | ||||||||
13 | 4 Ö+1 | -650 | 82.0 | 26% | 1868.1 | 44.8% | KD753D9654Kn104 | Kn105D832EK7652 |
14 | 3 V-2 | 100 | 224.0 | 70% | 2092.1 | 46.6% | D4EKnE8632D932 | K98587653104Kn8 |
Rond 8, som ÖV mot par U15, Birgitta Fahlgren - Lena Sellin | ||||||||
15 | 3NT Ö+1 | 430 | 284.0 | 89% | 2376.1 | 49.5% | 32D10952ED9636 | EKKn672KDKn10983 |
16 | 2 V+1 | 140 | 311.0 | 97% | 2687.1 | 52.4% | 4KKn10610742Kn832 | KKn10752D84ED53 |
Rond 9, som ÖV mot par U11, Tina Olofsson - Rune Abrahamsson | ||||||||
17 | 3 Ö-2 | -100 | 74.0 | 23% | 2761.1 | 50.7% | 96Kn862ED109273 | E7549K4EKn9842 |
18 | 3NT Ö+2 | 460 | 210.0 | 66% | 2971.1 | 51.6% | E102EK92KKn10943 | KD953EDKn108736 |
Rond 10, som ÖV mot par U6, Knut Gauslaa - Tommy Abrahamsson | ||||||||
19 | 2 V+2 | 170 | 284.0 | 89% | 3255.1 | 53.5% | 1082D876E73K108 | EKn973EKnK98262 |
20 | 1NT Ö= | 90 | 141.0 | 44% | 3396.1 | 53.0% | ED8432D95ED106 | 109765Kn7E6K843 |
Rond 11, som NS mot par U3, Louise Pettersson - Anders Jonsson | ||||||||
21 | 3NT Ö+2 | -460 | 39.0 | 12% | 3435.1 | 51.1% | EDKn5310652D663 | 8424Kn872KD952 |
22 | 5 N-1 | -50 | 72.0 | 23% | 3507.1 | 49.8% | E7EKn6543K9E83 | 5K810876397542 |
Rond 12, som ÖV mot par U9, Ingrid Sundgren - Eva Eriksson | ||||||||
23 | 4 S+1 | -650 | 161.0 | 50% | 3668.1 | 49.8% | 894Kn7643DKn1063 | 4K1072ED109K852 |
24 | 3NT Ö-1 | -50 | 87.0 | 27% | 3755.1 | 48.9% | E95864EKDKn3K5 | Kn743E732D10942 |