Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Mallorca 2017 Tävling 2 Grupp B 2017-05-07 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Mallorca 2017 Tävling 2 Grupp B 2017-05-07

Partävling, 14 bord, 14 par. Antal brickor: 24. Medel: 144.0.

Privatprotokoll för Ingrid Wickström - Gunilla Stöhr

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 12, Rutger Persson - Claes Nilsson
11NT V+1 120 8 67% 8 67.0%DKn32D765K8532 K7EK8E43E10985
24 N+1 -650 7 58% 15 62.5%KD542DKn65ED102 10868210973KKn93
Rond 2, som ÖV mot par 5, Lena Åberg - Immi Hansson
33NT Ö+2 660 11 92% 26 72.3%DKnDKn542EDKnED8 E862K9865K763
43 Ö+1 130 10 83% 36 75.0%D3E85443K10876 E102D109862EKn95
Rond 3, som ÖV mot par 4, Ulla Jerre Rundcrantz - Bodil Lindelöw
51 N+2 -140 11 92% 47 78.4%853E54EKn621085 ED9727253Kn762
64 V= 620 7 58% 54 75.0%ED42973D1094E3 KKn1093D106EKKn92
Rond 4, som NS mot par 9, Britt Sandberg - Kjell Sandberg
74 Ö-1 100 6 50% 60 71.4%Kn93KD787Kn10853 107EKn1085KD10439
84 Ö= -420 1 8% 61 63.5%K976543926K74 DKn2Kn53K2E10865
Rond 5, som NS mot par 3, Gunnar Gerdtsson - Margareta Gerdtsson
93 S-2 -100 8 67% 69 63.9%6442K643Kn10643 E972KDKn53DED7
102 N= 110 6 50% 75 62.5%10832EKD65EKn58 E54Kn89862EDKn4
Rond 6, som NS mot par 10, Gerda Sevonius - Ulla Nilborn
115 N-3 -150 0 0% 75 56.8%1062EKDKn97D1065 EKn434108432EK8
123 S-1 -100 3 25% 78 54.2%4K63K964EKn1054 ED8765Kn94Kn332
Rond 7, som ÖV mot par 13, Ing-Britt Holmquist - Lennart Holmquist
134 V+1 650 5 42% 83 53.2%DKnE84842K6543 K1076KDKn93EKn92
142NT Ö+2 180 6 50% 89 53.0%E6598E32EK1076 KD927432D94D8
Rond 8, som NS mot par 2, Britta Rafstedt - Babs Ekdahl
154 Ö+1 -450 2 17% 91 50.6%K871094D964D105 D64852Kn32K982
163NT S= 400 5 42% 96 50.1%6KKn10DKn942DKn105 EK9D74EK103982
Rond 9, som ÖV mot par 11, Britt Bäckström - Britten Synnergren
171NT Ö-1 -50 0 0% 96 47.1%863EKn92E109397 K9742K43KKn2E10
184 N= -620 1 8% 97 44.9%9565EKn1072EKn65 1063K8353KD874
Rond 10, som ÖV mot par 6, Hallgerd Esping - Irma Svensson
193 S+1 -170 4 33% 101 44.3%3K8642EKD62D8 1094D9Kn973Kn765
201 S+5 -230 0 0% 101 42.1%D8K8654968532 K53D73KKn87KD7
Rond 11, som NS mot par 8, Gunilla Wallin - Jan-Olof Siby
211NT S+2 150 6 50% 107 42.5%10962EDKn29862Kn ED4K5EKn74K985
223NT S+3 490 6 50% 113 42.8%K43EDKn95ED983 E7ED542K74K75
Rond 12, som ÖV mot par 14, Gudrun Stenberg - Carl Olof Stenberg
232 V-2 -200 5 42% 118 42.8%K87437631054Kn8 EKnKn94KD72E763
243NT N-1 50 12 100% 130 45.2%976D829643E62 K85310754KKn8K8