Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Mallorca 2017 Tävling 2 Grupp B 2017-05-07 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Mallorca 2017 Tävling 2 Grupp B 2017-05-07

Partävling, 14 bord, 14 par. Antal brickor: 24. Medel: 144.0.

Privatprotokoll för Gudrun Stenberg - Carl Olof Stenberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 8, Gunilla Wallin - Jan-Olof Siby
13NT V-1 -50 3 25% 3 25.0%DKn32D765K8532 K7EK8E43E10985
24 N+1 -650 7 58% 10 41.5%KD542DKn65ED102 10868210973KKn93
Rond 2, som ÖV mot par 9, Britt Sandberg - Kjell Sandberg
36NT V-2 -200 1 8% 11 30.3%DKnDKn542EDKnED8 E862K9865K763
43 S= -140 4 33% 15 31.0%D3E85443K10876 E102D109862EKn95
Rond 3, som NS mot par 10, Gerda Sevonius - Ulla Nilborn
52 N+2 170 6 50% 21 34.8%K10Kn109861084EK3 Kn64KD3KD97D94
64 V-1 100 9 75% 30 41.5%765EKn858652106 8K42KKn73D8754
Rond 4, som NS mot par 11, Britt Bäckström - Britten Synnergren
72NT Ö-1 100 6 50% 36 42.7%Kn93KD787Kn10853 107EKn1085KD10439
84 N= 420 12 100% 48 49.9%K976543926K74 DKn2Kn53K2E10865
Rond 5, som ÖV mot par 12, Rutger Persson - Claes Nilsson
92 S-3 150 7 58% 55 50.8%105310876EKn10955 KDKn8E9872K982
103NT S+2 -660 0 0% 55 45.7%Kn6109D1073K9753 KD977432K41062
Rond 6, som ÖV mot par 1, Bodil Mörnstad - Gunilla André
111NT N= -90 8 67% 63 47.6%KD875653EKD74 9Kn10987265Kn932
122 S= -110 6 50% 69 47.8%KKn10321072107586 9ED85ED82KD97
Rond 7, som NS mot par 2, Britta Rafstedt - Babs Ekdahl
134 Ö+2 -170 12 100% 81 51.8%E982102EDKn109108 543765K7653D7
142 N-2 -100 10 83% 91 54.1%743EKKn10655Kn42 Kn108DKKn10876953
Rond 8, som NS mot par 3, Gunnar Gerdtsson - Margareta Gerdtsson
154 Ö= -420 9 75% 100 55.5%K871094D964D105 D64852Kn32K982
163NT S+1 430 11 92% 111 57.8%6KKn10DKn942DKn105 EK9D74EK103982
Rond 9, som ÖV mot par 4, Ulla Jerre Rundcrantz - Bodil Lindelöw
172 V+1 140 8 67% 119 58.3%863EKn92E109397 K9742K43KKn2E10
183 N= -140 9 75% 128 59.2%9565EKn1072EKn65 1063K8353KD874
Rond 10, som ÖV mot par 5, Lena Åberg - Immi Hansson
193 S= -140 8 67% 136 59.6%3K8642EKD62D8 1094D9Kn973Kn765
201 S+2 -140 4 33% 140 58.3%D8K8654968532 K53D73KKn87KD7
Rond 11, som NS mot par 6, Hallgerd Esping - Irma Svensson
212NT S+2 180 9 75% 149 59.1%10962EDKn29862Kn ED4K5EKn74K985
223NT S+3 490 6 50% 155 58.7%K43EDKn95ED983 E7ED542K74K75
Rond 12, som NS mot par 7, Ingrid Wickström - Gunilla Stöhr
232 V-2 200 7 58% 162 58.7%DEK85E98610952 109652D102Kn3KD4
243NT N-1 -50 0 0% 162 56.2%D2EKn96E52DKn95 EKn104K3D10710743