Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 480.0.

Privatprotokoll för Sven Grahn - Wiveca Lindström

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 42, Bonnie Clementsson - Jan Clementsson
13 N-1 -50 2 5% 2 5.0%EK9432Kn973295 5ED1053297EK108
22 Ö= -110 21 53% 23 29.0%Kn1098783532874 E2EKn9ED87Kn932
Rond 2, som NS mot par 41, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
33 N+1 130 0 0% 23 19.3%76KD954EKD743 ED1027Kn84KDKn98
44 V-1 100 29 73% 52 32.8%EK10653284DKn93 987294KD109642
Rond 3, som NS mot par 52, Helene Carstam - Ragnar Carstam
53 Ö-1 50 20 50% 72 36.2%D754K43210E976 Kn2ED76EK98542
64 V+1 -650 6 15% 78 32.7%DKn87644986494 EK9D753K107552
Rond 4, som NS mot par 51, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
73NT Ö-2 200 38 95% 116 41.6%98732K763E3K4 K5E84K8752862
83 V-1 50 22 55% 138 43.2%KD1085985K10876 3EDKn7324109752
Rond 5, som NS mot par 50, Rutger Persson - Claes Nilsson
93NT Ö= -600 12 30% 150 41.8%1086431038762D8 97KKn65Kn53EK94
103 V+1 -170 37 93% 187 46.9%E84Kn94543KDKn2 76532KKn7108643
Rond 6, som NS mot par 49, Svante Berglund - Martti Niileksela
114 N= 420 23 58% 210 47.9%KDKn1097KKn74D5D 86586K962EK72
124 Ö-2 100 18 45% 228 47.7%92EKD983106D94 Kn5352KD8EKn863
Rond 7, som ÖV mot par 48, Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg
133 N-1 100 13 33% 241 46.5%EKn9862KKn631073 10542K642D9865
142 V= 110 16 40% 257 46.1%DKn972EKD3DKn65 E107652Kn8692102
Rond 8, som ÖV mot par 47, Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard
154 S+1 -650 20 50% 277 46.3%Kn987626D63243 D10Kn54E95E10852
163NT S= -400 8 20% 285 44.7%DKn10543E994297 E7Kn8632D710854
Rond 9, som ÖV mot par 46, Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson
172 S-1 50 36 90% 321 47.4%D32D6K1097EKDKn Kn85109873Kn52104
182 S+2 -170 19 48% 340 47.4%D85Kn974Kn82863 2EK6E10975K1054
Rond 10, som NS mot par 45, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
193NT V-1 100 36 90% 376 49.6%KD7532D106Kn4106 8543D8652EKn87
203 N-1 -100 10 25% 386 48.4%Kn1095Kn931095D95 K32EK72D4EK86
Rond 11, som NS mot par 44, Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman
214 S-1 -100 3 8% 389 46.5%KKn107KKn432D1065 ED64E7K9Kn7653
224 S= 420 33 83% 422 48.1%D105EK94K76K52 K987Kn763E52E3
Rond 12, som ÖV mot par 43, Kent Hermansson - Lars Becklén
233 V-1 -100 3 8% 425 46.4%D93K9E1074KD64 K1062ED6985232
243NT V+3 490 39 98% 464 48.5%K82E764EKnD985 76KD10K7652EK7