Kommande tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
Rapporterade tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 480.0.

Privatprotokoll för Thomas Ehrstedt - Ingrid Ehrstedt

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 15, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
14 S= 420 29 73% 29 73.0%EK9432Kn973295 5ED1053297EK108
23 Ö+1 -170 10 25% 39 49.0%Kn1098783532874 E2EKn9ED87Kn932
Rond 2, som NS mot par 4, Anders Freij - Håkan Litsegård
33NT S+1 430 10 25% 49 41.0%76KD954EKD743 ED1027Kn84KDKn98
42D N+1 870 40 100% 89 55.8%EK10653284DKn93 987294KD109642
Rond 3, som ÖV mot par 18, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
54 Ö-1 -50 20 50% 109 54.6%EK1098635D8765 Kn1098Kn432KDKn103
64 V= 620 29 73% 138 57.7%2K1096DKn3K8763 1053EKn82E2EDKn10
Rond 4, som ÖV mot par 10, Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf
72 N= -110 6 15% 144 51.6%ED104D105DKn106E5 Kn6Kn9294DKn10973
85 Ö-3 -150 8 20% 152 47.6%Kn74106963EDKn84 E962K4EDKn52K3
Rond 5, som ÖV mot par 16, Lars-Åke Larsmyr - Anders Nordberg
93NT Ö= 600 28 70% 180 50.1%KKn52ED72K109103 ED984ED4Kn7652
102 V+3 200 6 15% 186 46.6%DKn91075EK98675 K10ED8632D102E9
Rond 6, som NS mot par 2, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
112 N+2 170 7 18% 193 44.0%KDKn1097KKn74D5D 86586K962EK72
124D Ö-3 500 38 95% 231 48.2%92EKD983106D94 Kn5352KD8EKn863
Rond 7, som ÖV mot par 14, Lars G Svensson - Christian Frisk
134 N-2 200 26 65% 257 49.5%EKn9862KKn631073 10542K642D9865
142 Ö+1 140 31 78% 288 51.6%DKn972EKD3DKn65 E107652Kn8692102
Rond 8, som ÖV mot par 20, Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö
155D S= -850 0 0% 288 48.1%Kn987626D63243 D10Kn54E95E10852
163NT S+1 -430 2 5% 290 45.4%DKn10543E994297 E7Kn8632D710854
Rond 9, som ÖV mot par 17, Anders Olsson - Sten Ahlgren
171NT Ö= 90 39 98% 329 48.5%D32D6K1097EKDKn Kn85109873Kn52104
182 S+1 -140 33 83% 362 50.4%D85Kn974Kn82863 2EK6E10975K1054
Rond 10, som ÖV mot par 8, Margaretha Olsson - Göran Ekelund
193NT V-1 -100 4 10% 366 48.3%Kn104KKn2E1035432 E96E987K97KD9
202 N= -110 22 55% 388 48.6%D64D65Kn763432 E871084EK82Kn107
Rond 11, som ÖV mot par 19, Anitha Lindgren - Marian Krook
214 S= -620 18 45% 406 48.5%93286583210942 85D109EKn74EKD8
224 N-1 50 28 70% 434 49.5%EKn625D1083Kn987 43D1082Kn94D1064
Rond 12, som NS mot par 13, Jan-Eric Larsson - Anu Uus
231 Ö+2 -110 26 65% 460 50.1%E5Kn1054Kn6E10987 Kn8748732KD3Kn5
243NT V= -400 33 83% 493 51.5%EKn959598410642 D1043Kn832D103Kn3