Kommande tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
Rapporterade tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 480.0.

Privatprotokoll för Ebon Agvard - Jan Öhman

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 13, Jan-Eric Larsson - Anu Uus
14 Ö-4 -200 17 43% 17 43.0%DKn64EKD1054Kn63 1087K86Kn86D742
24 Ö-1 -50 10 25% 27 34.0%5KD107641064ED5 KD64352KKn9K106
Rond 2, som NS mot par 15, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
33NT S+2 460 27 68% 54 45.3%76KD954EKD743 ED1027Kn84KDKn98
44D N-1 -200 14 35% 68 42.8%EK10653284DKn93 987294KD109642
Rond 3, som NS mot par 5, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
54D Ö-2 300 39 98% 107 53.8%D754K43210E976 Kn2ED76EK98542
62 N= 110 33 83% 140 58.7%DKn87644986494 EK9D753K107552
Rond 4, som NS mot par 18, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
71NT Ö-1 100 27 68% 167 60.0%98732K763E3K4 K5E84K8752862
82 S+2 170 34 85% 201 63.1%KD1085985K10876 3EDKn7324109752
Rond 5, som ÖV mot par 11, Olle Persson - Stefan Eriksson
93NT V-1 -100 6 15% 207 57.8%KKn52ED72K109103 ED984ED4Kn7652
104 V+1 650 34 85% 241 60.5%DKn91075EK98675 K10ED8632D102E9
Rond 6, som ÖV mot par 16, Lars-Åke Larsmyr - Anders Nordberg
114 N+1 -450 4 10% 245 55.9%E2D53E83Kn10643 43E1092Kn1074985
124 Ö-3 -150 10 25% 255 53.3%EKD1064Kn7Kn94102 871064E7532K75
Rond 7, som NS mot par 3, Ulla Borgström - Monica Wester
133 N-1 -100 27 68% 282 54.5%D73ED105Kn985104 K9874ED3EKKn72
143 Ö= -140 9 23% 291 52.2%K4E1095475E984 83KD3Kn10864K73
Rond 8, som NS mot par 14, Lars G Svensson - Christian Frisk
154 S= 620 5 13% 296 49.6%EKD102Kn1074KD96 543EK9873K8Kn7
163NT S= 400 32 80% 328 51.5%82K1075Kn105EKKn3 K96D4EK863D62
Rond 9, som ÖV mot par 20, Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö
172 Ö-1 -50 32 80% 360 53.2%D32D6K1097EKDKn Kn85109873Kn52104
183 S+1 -170 19 48% 379 52.9%D85Kn974Kn82863 2EK6E10975K1054
Rond 10, som ÖV mot par 17, Anders Olsson - Sten Ahlgren
192NT V-1 -100 4 10% 383 50.6%Kn104KKn2E1035432 E96E987K97KD9
202 N+2 -170 6 15% 389 48.9%D64D65Kn763432 E871084EK82Kn107
Rond 11, som ÖV mot par 9, Göran Nyqvist - Peter Perulf
213NT N+3 -690 0 0% 389 46.5%93286583210942 85D109EKn74EKD8
224 N= -420 7 18% 396 45.2%EKn625D1083Kn987 43D1082Kn94D1064
Rond 12, som ÖV mot par 19, Anitha Lindgren - Marian Krook
232NT Ö+2 180 40 100% 436 47.6%D93K9E1074KD64 K1062ED6985232
243NT V+3 490 39 98% 475 49.7%K82E764EKnD985 76KD10K7652EK7