Kommande tävlingar
15/11 Svenska cupen slutspel
17/11 Uppsala bridgefest - Lagguld
01/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
10/11 Kamras Minne - omgång 4
10/11 Kamras Minne - omgång 3
10/11 Kamras Minne - omgång 2
Bridgeklubben BFR » Torsdagsbridge 2018-01-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Torsdagsbridge 2018-01-18

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.0.

Privatprotokoll för Inger Byström - Bo Byléhn

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 20, Ingalill Eriksson - Bengt Eldered
14 Ö+1 450 15 75% 15 75.0%EDKn98438K754E 76KD1072D109K84
24 Ö= 130 3 15% 18 45.0%77542EKn1098793 EKD9810432EKn72
Rond 2, som NS mot par 19, Kerstin Andersson - Per-Erik Andersson
31NT S-2 -100 2 10% 20 33.3%10910865102EKn1054 ED8D2EK949863
41NT V+2 -150 3 15% 23 28.8%1096EKn10D7632Kn5 D854D876E105D2
Rond 3, som NS mot par 18, Jeanette Jensen - Ulla Berglund
52 Ö= -110 7 35% 30 30.0%EK64K5EKn5D1082 Kn9102K109843976
61NT S+1 120 16 80% 46 38.3%E7531095D1051098 984D864EKDKn54
Rond 4, som ÖV mot par 17, Fritiof Modig - Bernt Strömberg
73NT V+4 720 14 70% 60 42.9%Kn102EKD85D4DKn8 ED93104EKKn7K42
83NT N+3 -490 3 15% 63 39.4%D3Kn1084Kn8631032 Kn1085D976DKKn54
Rond 5, som NS mot par 16, Lena Becksén - Velina Blix
92 N+1 140 18 90% 81 45.0%DKn954Kn9E4KKn93 E2106D65ED8652
104 S+2 680 18 90% 99 49.5%EKKn4E1082EDK73 62K975K875326
Rond 6, som NS mot par 15, Torsten Stier - Rolf Nyberg
114D V= -510 0 0% 99 45.0%Kn9853ED10310397 KD642975EK4Kn8
123 V-1 50 9 45% 108 45.0%8732Kn5E1097629 ED104K864KDK63
Rond 7, som NS mot par 14, Ylva Papp - Agneta Danielsson
133 V-2 200 14 70% 122 46.9%KD621075EKn3983 KD98D874EK1054
143NT N= 400 17 85% 139 49.6%E5EK2E9432Kn42 D9DKn3D10876K95
Rond 8, som NS mot par 13, Sven-Erik Svedin - Bert Hellström
153 Ö= -140 11 55% 150 50.0%EDKn29761083763 K1043KnEK5D10852
163NT Ö-1 100 18 90% 168 52.5%10E9875D7EKn852 D6432D3242D104
Rond 9, som NS mot par 12, Inger Olsson - Birgitta Svensson
173NT V-4 200 16 80% 184 54.1%982EDKnKn62Kn932 D7543K85E10654
183NT S= 600 10 50% 194 53.9%D103EDKD10732108 EK9Kn42964EKn93
Rond 10, som NS mot par 11, Yngve Sundberg - Leif Persson
194 S= 420 13 65% 207 54.5%72KKn92KD102654 KDKn8E1076545E10
203NT S-1 -100 6 30% 213 53.2%D97KD109EKKn852 KDKn102E8375374
Rond 11, som ÖV mot par 22, Marianne Eskilsson - Per Eskilsson
213 S= -140 10 50% 223 53.1%96Kn2EKn1073E1093 K85964D64Kn762
223 N-3 150 17 85% 240 54.5%DKn4K5372K6532 E10D1098DKn43ED9
Rond 12, som ÖV mot par 21, Said Eliasson - Carin Dahlberg
234 V-1 -100 17 85% 257 55.9%E102Kn64EKn103K109 KKn765498Kn7543
243NT V+4 520 19 95% 276 57.5%10E83D108642982 ED8KD62EK3KD3