Kommande tävlingar
17/11 Uppsala bridgefest - Lagguld
01/12 Malmö BK - Guldtävling
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
Rapporterade tävlingar
10/11 Kamras Minne - omgång 4
10/11 Kamras Minne - omgång 3
10/11 Kamras Minne - omgång 2
Bridgeklubben BFR » Torsdagsbridge 2018-03-08 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Torsdagsbridge 2018-03-08

Partävling, 15 bord, 30 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Lennart Wiklund - Ola Bergqvist

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 27, Bert Hellström - Ulla Blanck
14 S-2 100 11 50% 11 50.0%EK53Kn9433Kn1042 D974D7K854E85
24 N+2 -680 0 0% 11 25.0%E953954DKn10773 KKn86473K96285
Rond 2, som ÖV mot par 26, Ingrid Nyberg - Sven Nyberg
33NT N-2 100 19 86% 30 45.3%54964D106E10986 109872D839KDKn5
42NT V+1 150 12 55% 42 47.8%K3K98KKn8410952 E87Kn32E72ED64
Rond 3, som NS mot par 25, Joy Smidt - Karin Westin
52 S= 110 17 77% 59 53.6%Kn108E487658743 E64321062E2EK9
65 S+1 480 22 100% 81 61.3%3E964EK98EK75 82KDKn107D63284
Rond 4, som NS mot par 24, Britta Sundberg - Ann-Marie Norbäck
74 Ö= -620 4 18% 85 55.1%E85942E7610643 DKn763K543D952
82NT Ö-3 150 21 95% 106 60.1%41082Kn9754EK76 KDKn1092D958Kn102
Rond 5, som ÖV mot par 23, Inga-Lisa Svanstedt - Sune Jansson
93 S= -140 6 27% 112 56.4%1053KDKn10987K98 9624E843KKn653
102 Ö-1 -100 16 73% 128 58.1%95KKn974K62EKn5 Kn2D1083DKn94432
Rond 6, som NS mot par 22, Eva Ribbenberg - Anders Jakobsson
112NT Ö-2 100 22 100% 150 61.9%D983E4E6521092 74DKn632Kn94D74
123NT S-1 -100 9 41% 159 60.2%EKn8543KKn9D632 DED964ED754109
Rond 7, som NS mot par 21, Liz Callbo - Karin Lodin
132 V= -110 6 27% 165 57.6%K94109ED1075453 EKn8737433K1094
143D N-5 -1100 0 0% 165 53.5%8752K964943D4 EKn3Kn10DKn1085292
Rond 8, som NS mot par 20, Ulla Berglund - Jeanette Jensen
154 N= 620 12 55% 177 53.6%EK4ED872D6E105 5K63974DKn8642
162NT Ö-1 100 9 41% 186 52.8%DKn3DKn74104Kn954 109721095ED65K10
Rond 9, som NS mot par 19, Ylva Papp - Agneta Danielsson
172NT S= 120 4 18% 190 50.8%D875D72K10EKn43 K6E854DKn984D6
183NT N= 600 20 91% 210 53.0%K876D87DKn1074K E3E10632DKn9852
Rond 10, som NS mot par 18, Margareta Gustafsson - Leif Persson
194 S= 420 18 82% 228 54.5%K1038643D97EDKn D8EKn95EKn654K6
203 N+1 170 12 55% 240 54.5%843EK10652Kn533 DKn652743EKD98
Rond 11, som NS mot par 29, Kerstin Andersson - Per-Erik Andersson
271 Ö+1 -90 12 55% 252 54.6%   
283NT N+1 630 18 82% 270 55.8%   
Rond 12, som ÖV mot par 28, Mats Johansson - Yngve Sundberg
292 V= 110 6 27% 276 54.6%   
302 Ö-2 -100 7 32% 283 53.6%