Kommande tävlingar
15/11 Svenska cupen slutspel
17/11 Uppsala bridgefest - Lagguld
01/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
10/11 Kamras Minne - omgång 4
10/11 Kamras Minne - omgång 3
10/11 Kamras Minne - omgång 2
Bridgeklubben BFR » Torsdagsbridge 2018-03-01 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Torsdagsbridge 2018-03-01

Partävling, 10 bord, 20 par. Antal brickor: 24. Medel: 216.0.

Privatprotokoll för Elisabeth Domeij - Egon Bohman

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 5, Inga-Lisa Svanstedt - Sune Jansson
14 V-3 150 14 78% 14 78.0%9D98432K5D1076 EKDKn82E105742Kn
22 N+2 130 12 67% 26 72.5%E832E109E9Kn1095 KKn9Kn872652KD2
Rond 2, som ÖV mot par 6, Gunnel Sandberg - Klas Löfgren
31NT Ö-1 -100 1 6% 27 50.3%K10EK7K108Kn7532 EKn9810964E61096
43 S+1 -170 10 56% 37 51.8%E1064975487763 Kn5K102KKn6Kn10542
Rond 3, som NS mot par 7, Bertil Häggström - Åke Lindström
52 S+2 170 4 22% 41 45.8%K5D10542ED6ED5 D98EKn876742KKn
63 N+2 200 7 39% 48 44.7%E6432534K7542 Kn8756ED85ED96
Rond 4, som ÖV mot par 8, Inger Olsson - Birgitta Svensson
73 Ö-1 -100 17 94% 65 51.7%E68K73KD109832 D10432Kn9543262
84NT N+2 -490 6 33% 71 49.4%1095543Kn632E53 Kn7492D1097Kn764
Rond 5, som NS mot par 9, Ulla Berglund - Jeanette Jensen
93 N+3 170 8 44% 79 48.8%E765E86Kn983E5 94K10ED762K632
101NT N-1 -100 7 39% 86 47.8%6D9432KKn53D83 E9542K8D98K54
Rond 6, som ÖV mot par 10, Yngve Sundberg - Leif Persson
114 Ö+1 150 2 11% 88 44.5%E892KD5EKn7653 Kn6EK108683K1092
122 Ö-1 -50 4 22% 92 42.6%98EK52E42DKn75 KKn742873K86310
Rond 7, som ÖV mot par 11, Elisabeth Nyberg - Inger Byström
134 V-1 -100 5 28% 97 41.5%KDKn9E4K985D63 10DKn1065243E1052
142 V+2 130 12 67% 109 43.3%DKn2DKn86272KDKn 103E9KKn1084E876
Rond 8, som NS mot par 12, Kerstin Andersson - Per-Erik Andersson
153 Ö-2 100 3 17% 112 41.5%K10932DKn984K74 ED9D1054E63EKn9
163 V+1 -130 10 56% 122 42.4%D9K75474EKKn106 Kn6542D3265394
Rond 9, som NS mot par 1, Ylva Papp - Agneta Danielsson
173 V-1 50 9 50% 131 42.9%DKKn973Kn84KDKn3 Kn1098753E510762
182 Ö-1 50 15 83% 146 45.1%KKn69852E109K74 97326376542ED
Rond 10, som NS mot par 2, Jan Söderberg - Göran Olsson
192 Ö+4 -230 4 22% 150 43.9%D73K93432D873 Kn9542Kn4KKKn962
203 S+3 170 3 17% 153 42.5%K10753E102Kn86K10 E642D2EDKn8743
Rond 11, som NS mot par 3, Siv Lindgren - Staffan Lindeborg
211NT V+2 -150 10 56% 163 43.2%Kn987395Kn97KKn5 K10832K1084D1087
225 V= -650 4 22% 167 42.2%EKn9825463ED74 KD6541096241082
Rond 12, som NS mot par 4, Torsten Stier - Rolf Nyberg
234 V-1 100 15 83% 182 44.0%K87652973KKn106 E10410654K109432
245 Ö-1 50 13 72% 195 45.2%3KKn96D4EK10732 104D542E7653Kn6