Kommande tävlingar
17/11 Uppsala bridgefest - Lagguld
01/12 Malmö BK - Guldtävling
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
Rapporterade tävlingar
10/11 Kamras Minne - omgång 4
10/11 Kamras Minne - omgång 3
10/11 Kamras Minne - omgång 2
Bridgeklubben BFR » Torsdagsbridge 2018-02-15 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Torsdagsbridge 2018-02-15

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.0.

Privatprotokoll för Gunnel Modig - Gudrun Nordkvist

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 15, Said Eliasson - Inger Olsson
14 N+1 450 14 70% 14 70.0%E1083EK96526K10 KD9687E3Kn8742
24 V= -420 4 20% 18 45.0%E1086K6KKn75252 DKn99853104K643
Rond 2, som NS mot par 14, Bo Byléhn - Sune Jansson
34 Ö+1 -650 4 20% 22 36.7%DKn10644E1076D95 32D829432Kn842
43NT Ö-1 100 13 65% 35 43.8%E832D7K5Kn9862 64EKn5Kn10862753
Rond 3, som ÖV mot par 13, Sven-Erik Svedin - Bert Hellström
53 N+1 -130 6 30% 41 41.0%KD108432K52D97 765E87687D943
62 N+2 -170 18 90% 59 49.2%104Kn97375431085 KnE84EDKn982K32
Rond 4, som ÖV mot par 12, Björn Backlund - Barry Cotz
74 S-2 200 14 70% 73 52.1%K972K853Kn9432 D975EKn106D8765
82 S+2 -130 14 70% 87 54.4%986EK7273Kn954 K329863KD21032
Rond 5, som ÖV mot par 11, Ingalill Eriksson - Bengt Eldered
91NT N+1 -120 0 0% 87 48.3%754KKn43E431053 ED1096D109K652Kn
103 N= -110 17 85% 104 52.0%EKn543DKn63E543 10984210987Kn762
Rond 6, som NS mot par 22, Lena Becksén - Velina Blix
116 Ö-4 200 20 100% 124 56.4%D1097343108E543 6D76D743KDKn86
121NT V-3 150 10 50% 134 55.8%K10DKn10E963EK64 DKn84K65Kn107Kn107
Rond 7, som NS mot par 21, Kerstin Andersson - Per-Erik Andersson
134 V-1 100 2 10% 136 52.3%DKn103Kn73EKn10866 E982KD1052D253
143 V+2 -150 7 35% 143 51.1%KKn75Kn5EK86487 10643D986D73D6
Rond 8, som ÖV mot par 20, Staffan Lindeborg - Ernst Lundgren
154 Ö-1 -50 2 10% 145 48.3%ED9D765E98734 862KKn1043D5KKn9
164 N= -420 9 45% 154 48.1%EKKn1086Kn8362E9 94109K108753Kn54
Rond 9, som NS mot par 19, Inger Byström - Elisabeth Nyberg
175 Ö-3 150 19 95% 173 50.9%KD4K87538Kn543 E10763E62D73D8
184 S+1 650 5 25% 178 49.4%KD10985DKn962KD EKn7EK762103E76
Rond 10, som NS mot par 18, Yngve Sundberg - Leif Persson
192 N= 110 20 100% 198 52.1%Kn87Kn762K1064E7 1095K98EDKn2D96
204 N+1 650 16 80% 214 53.5%ED9652E972E72 KKnK54D853D974
Rond 11, som NS mot par 17, Britta Sundberg - Ann-Marie Norbäck
211NT Ö= -90 13 65% 227 54.0%K98710762105652 43EKn85EKD93D10
222 Ö+2 -170 15 75% 242 55.0%7543758KDKn1065 KnKD1098DKn107474
Rond 12, som NS mot par 16, Ulla Berglund - Jeanette Jensen
233 S+1 170 16 80% 258 56.1%DKn4943875EK83 EK76KKn1052D397
241NT Ö= -90 10 50% 268 55.8%Kn862KDKn510DKn92 D109642K976E73