Kommande tävlingar
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 11
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 12
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 13
Rapporterade tävlingar
17/11 IAF Uppsala lagguld Rond 2
17/11 IAF Uppsala lagguld Rond 1
17/11 Uppsala bridgefest - Lagguld
Bridgeklubben BFR » Torsdagsbridge 2018-02-08 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Torsdagsbridge 2018-02-08

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.0.

Privatprotokoll för Yngve Sundberg - Leif Persson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 5, Gudrun Nordkvist - Gunnel Modig
14 V-1 50 15 75% 15 75.0%976E94D953Kn107 K2D832106KD832
25 S-2 -200 0 0% 15 37.5%D9287653E9763 EKn106KKn109K2Kn52
Rond 2, som ÖV mot par 21, Kerstin Andersson - Per-Erik Andersson
32NT N= -120 15 75% 30 50.0%D1092ED10E721082 64Kn974284D975
44 N+1 -150 10 50% 40 50.0%10541087596KKn83 EKDKn93942KnD106
Rond 3, som NS mot par 19, Eivor Örlefors - Staffan Lindeborg
54 S-1 -100 6 30% 46 46.0%974ED97DEKD95 65264EK76432Kn
62 Ö= -110 3 15% 49 40.8%7653Kn10EKn97E32 K108K972K86Kn84
Rond 4, som ÖV mot par 6, Ingegerd Backlund - Margaretha Nehrer
73NT Ö+3 690 15 75% 64 45.7%E762E6E9KD1075 K8KDKn97KKn854Kn
84 V+1 450 16 80% 80 50.0%KK4EDKn65D8652 106DKn876587EK4
Rond 5, som ÖV mot par 1, Kerstin Selin - Torbjörn Larsson
95 V+1 680 14 70% 94 52.2%E983E9EKDKn1073 D7DKn1086424DKn6
102 Ö+2 130 17 85% 111 55.5%Kn645KD10KD8762 K9859876263E4
Rond 6, som ÖV mot par 7, Ylva Papp - Agneta Danielsson
113 N-3 150 18 90% 129 58.6%E54D762KKDKn98 K1072Kn10410643107
124 Ö+2 480 20 100% 149 62.1%65KD10874KK963 D9873E2EKn105D10
Rond 7, som ÖV mot par 2, Sven-Erik Svedin - Bert Hellström
134 S= -620 0 0% 149 57.3%KD10343EKn1042D6 Kn852K52973K102
143NT V+1 430 18 90% 167 59.6%75496EKn5EKKn106 E6EKKn3K827543
Rond 8, som NS mot par 8, Inger Byström - Bo Byléhn
154 V+2 -480 3 15% 170 56.7%632D3E65Kn10873 Kn975104D742K54
163 V+1 -170 3 15% 173 54.1%Kn94210972EDKn105 KD106E843KK863
Rond 9, som NS mot par 3, Eva Ribbenberg - Anders Jakobsson
172 Ö-1 50 9 45% 182 53.5%996EDKn104Kn10942 EKn542DKn3K7876
181NT Ö+3 -180 3 15% 185 51.4%EDKn861098KD5Kn9 1095E7439431074
Rond 10, som ÖV mot par 9, Ulla Berglund - Jeanette Jensen
194 Ö= 620 12 60% 197 51.8%D109765EKn10683K EK8KD87D10DKn65
203 Ö+1 170 16 80% 213 53.2%ED8753DKn104329 KKn106KD586KKn85
Rond 11, som NS mot par 4, Britta Sundberg - Ann-Marie Norbäck
213D Ö= -530 1 5% 214 51.0%EKn8752EK109D106 4KKn10863Kn3Kn753
224 S-1 -50 5 25% 219 49.8%KDKn797Kn9E9873 E10843D6E864KD
Rond 12, som ÖV mot par 10, Kurt Norström - Lars Olsson
234 V-1 -100 2 10% 221 48.0%K75432E54DDKn3 EKnK9876EKn9438
244 N= -130 0 0% 221 46.0%EDKn942DKn2E7D3 K8763K75109742