Kommande tävlingar
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 11
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 12
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 13
Rapporterade tävlingar
17/11 IAF Uppsala lagguld Rond 10
17/11 IAF Uppsala lagguld Rond 9
17/11 IAF Uppsala lagguld Rond 8
Bridgeklubben BFR » Tisdagsbridge 2018-05-15 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Tisdagsbridge 2018-05-15

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.0.

Privatprotokoll för Sven Nyberg - Lennart Lindqvist

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 11, Kirstin Löfgren - Carin Dahlberg
14 Ö-2 -100 0 0% 0 0.0%8632KD762EEKn4 D109E1094D982105
22 V-1 -50 5 25% 5 12.5%10743KD65851095 Kn962E10E962EKn6
Rond 2, som ÖV mot par 22, Olan Hedström - Bo Byléhn
34 V+1 650 14 70% 19 31.7%E10869EKD29842 KD952EK1096473
41 N-1 100 2 10% 21 26.2%KKn103K1075651076 6E9432832EK95
Rond 3, som ÖV mot par 21, Anna-Lisa Åkerdahl - Lennart Sohlin
53 Ö-3 -150 0 0% 21 21.0%329862K10EDKn103 EDKn85D105Kn8796
63NT Ö-3 -300 0 0% 21 17.5%ED73D62E9DKn64 K857543D7K932
Rond 4, som NS mot par 20, Britt Bergman - Leif Persson
73 N-1 -100 15 75% 36 25.7%7ED53Kn65EKD95 108610864K7Kn1064
83 S= 140 6 30% 42 26.2%D82E7EKKn104532 EK105410962KKn86
Rond 5, som NS mot par 19, Kurt Norström - Lars Olsson
93 S+2 200 0 0% 42 23.3%KD108D4KKn96D92 2EKKn97524EKKn5
102NT V+1 -150 7 35% 49 24.5%D106KD3Kn1093764 Kn52Kn8764EK1082
Rond 6, som ÖV mot par 18, Birgitta Svensson - Bengt Eldered
113 S-2 100 12 60% 61 27.7%E84KKn3E732Kn86 K695D1098E9432
122 Ö-1 -50 0 0% 61 25.4%Kn976363D4KDKn8 108ED94KKn109864
Rond 7, som NS mot par 17, Staffan Lindeborg - Siv Lindgren
132 V+2 -170 9 45% 70 26.9%K762Kn62KKn61076 98108743E102DKn3
144 S+2 480 20 100% 90 32.1%EKn65ED84Kn10985 KD1097KKn62K522
Rond 8, som NS mot par 16, Dan Mattsson - Ingalill Eriksson
153 S-1 -100 1 5% 91 30.3%43E965283D872 EKDKn2103EK10496
162 S+1 140 14 70% 105 32.8%9532EDKn722K96 K1076K8EK86742
Rond 9, som NS mot par 15, Arne Mulari - Renate Rhodin
173NT S-1 -50 5 25% 110 32.4%3KKn2E875D8642 EK2D1093DKn4E93
183NT S+3 690 18 90% 128 35.6%E65K3EKn654374 DKn98EKn1095D8ED
Rond 10, som NS mot par 14, Jeanette Jensen - Ulla Berglund
193 N= 110 11 55% 139 36.6%E65K835EKD965 KD9Kn97K8741073
204 N= 620 14 70% 153 38.2%EKn1098EKn3K9532 K643K87582EKn10
Rond 11, som NS mot par 13, Margaretha Nehrer - Said Eliasson
213 V-2 100 15 75% 168 40.0%E8E98753105972 D324E874EKn654
221 Ö+1 -110 3 15% 171 38.9%K765ED106Kn82D5 93K97532K10K73
Rond 12, som NS mot par 12, Gunnel Sandberg - Klas Löfgren
233 V= -110 6 30% 177 38.5%KDKn8D76596432 E102K93E1079874
244 Ö= -420 9 45% 186 38.8%109862107962EK2 KKn365DKn543D76