Kommande tävlingar
15/11 Svenska cupen slutspel
17/11 Uppsala bridgefest - Lagguld
01/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
10/11 Kamras Minne - omgång 4
10/11 Kamras Minne - omgång 3
10/11 Kamras Minne - omgång 2
Bridgeklubben BFR » Tisdagsbridge 2018-04-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Tisdagsbridge 2018-04-03

Partävling, 13 bord, 26 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Inger Byström - Olan Hedström

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 15, Ingrid Wahlberg - Britta Sundberg
12 N+3 200 6 27% 6 27.0%EKD8737EK932K 9429643289875
22 V= -110 15 68% 21 47.5%83E7D10952E973 974210865KD1084
Rond 2, som NS mot par 14, Siv Lindgren - Staffan Lindeborg
34 N+2 480 14 64% 35 53.0%KKn86K3543E854 ED92ED975Kn632
42 S-1 -100 13 59% 48 54.5%EK3D107322D862 D10878EKKn97Kn43
Rond 3, som ÖV mot par 26, Carin Dahlberg - Kirstin Löfgren
54 Ö-2 -100 5 23% 53 48.2%ED952KD1073495 7646E985KD1084
64 N= -420 6 27% 59 44.7%103KDKn10921086D7 94E54E32KKn843
Rond 4, som NS mot par 25, Marianne Eskilsson - Per Eskilsson
72 S= 110 15 68% 74 48.0%DKn721084KD8E32 98653E73E107107
81NT S+2 150 2 9% 76 43.1%KD73K84KKn6E95 E41062E73K8743
Rond 5, som ÖV mot par 24, Kerstin Hedehag - Renate Rhodin
93NT V+1 630 18 82% 94 47.4%E7Kn10410973E742 D1096KDKD4KDKn9
104 Ö+2 680 14 64% 108 49.1%84EKn86K42EKn105 EK106D952DKn10D6
Rond 6, som NS mot par 23, Dan Mattsson - Ingalill Eriksson
113NT S-2 -100 14 64% 122 50.5%KD629264Kn10652 5EK73ED1032E97
124 Ö+2 -480 11 50% 133 50.4%10986Kn92439653 K42D10D1086D1072
Rond 7, som NS mot par 21, Britt Bergman - Leif Persson
152NT V-1 50 14 64% 147 51.5%76Kn9763KD2E87 Kn1053K5296D1053
164 Ö+1 -650 1 5% 148 48.1%K43Kn85K298652 52D41087643ED7
Rond 8, som NS mot par 20, Sune Jansson - Viktoria Einarsson
173 N-3 -150 0 0% 148 44.9%K10ED92ED95427 Kn8753Kn106Kn3Kn92
181NT V= -90 2 9% 150 42.7%K8759210753263 E96KDKn89EDKn108
Rond 9, som ÖV mot par 19, Börje Mattsson - Margareta Sandberg
192NT N-3 150 22 100% 172 46.1%Kn53KD987294E9 97104EK86510852
203 S-2 200 16 73% 188 47.6%1082E95862EK76 76KKn10EKn10743Kn3
Rond 10, som ÖV mot par 18, Anna-Lisa Åkerdahl - Lennart Sohlin
211 S= -80 4 18% 192 46.0%1054E954E6K432 K97K6K1093D1095
222 S-1 50 6 27% 198 45.0%972Kn3543K10952 EK10KD75ED10843
Rond 11, som NS mot par 17, Ulla Berglund - Jeanette Jensen
234 S+2 680 19 86% 217 47.0%D104863EDKn87E3 ED109752103D872
242NT Ö+3 -210 12 55% 229 47.4%D10DKn10987Kn2853 654E4D843DKn109
Rond 12, som NS mot par 16, Agneta Danielsson - Hans Selling
252 Ö-2 200 18 82% 247 48.9%K63E7Kn954KDKn8 10872DKn9K86E75
263NT V+1 -630 10 45% 257 48.7%E9736Kn8762983 862E9821053K74