Kommande tävlingar
15/11 Svenska cupen slutspel
17/11 Uppsala bridgefest - Lagguld
01/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
10/11 Kamras Minne - omgång 4
10/11 Kamras Minne - omgång 3
10/11 Kamras Minne - omgång 2
Bridgeklubben BFR » Tisdagsbridge 2018-04-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Tisdagsbridge 2018-04-03

Partävling, 13 bord, 26 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Kurt Norström - Lars Olsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 26, Carin Dahlberg - Kirstin Löfgren
14 N= 420 13 59% 13 59.0%EKD8737EK932K 9429643289875
23 V-3 150 22 100% 35 79.5%83E7D10952E973 974210865KD1084
Rond 2, som ÖV mot par 25, Marianne Eskilsson - Per Eskilsson
34 N+1 -450 18 82% 53 80.3%541064DKn9876KD 1073Kn82EK1021097
42NT N-2 200 15 68% 68 77.2%9642EKn9463K107 Kn5K65D10854E95
Rond 3, som NS mot par 24, Kerstin Hedehag - Renate Rhodin
52NT V-3 150 21 95% 89 80.8%8E852KKn1072Kn62 KKn103Kn94D63E73
64 N+1 450 22 100% 111 84.0%76573D94E10962 EKDKn8286KKn755
Rond 4, som ÖV mot par 23, Dan Mattsson - Ingalill Eriksson
73 N-1 100 14 64% 125 81.1%E104Kn65232KDKn9 KKD9Kn96548654
83NT N+1 -430 8 36% 133 75.5%Kn1092Kn973D8D102 865ED5109542Kn6
Rond 5, som NS mot par 22, Marianne Norström - Ann-Marie Norbäck
93NT V+1 -630 4 18% 137 69.1%KKn4328753E683 85E962Kn8521065
104 V+2 -680 8 36% 145 65.8%9752K10E985K98 DKn37437637432
Rond 6, som NS mot par 20, Sune Jansson - Viktoria Einarsson
135 S= 650 13 59% 158 65.2%DKn9ED632K21086 10875432EKD542
144 V-1 50 18 82% 176 66.6%E1064E2KKn108652 97Kn652D10874D9
Rond 7, som NS mot par 19, Börje Mattsson - Margareta Sandberg
152 V-1 50 14 64% 190 66.4%76Kn9763KD2E87 Kn1053K5296D1053
162 Ö+2 -170 19 86% 209 67.8%K43Kn85K298652 52D41087643ED7
Rond 8, som ÖV mot par 18, Anna-Lisa Åkerdahl - Lennart Sohlin
173 N= -110 7 32% 216 65.4%642K587KD10865 ED98743K106E43
182 S+1 -110 8 36% 224 63.6%43E103EK864752 DKn1027654DKnK94
Rond 9, som ÖV mot par 17, Ulla Berglund - Jeanette Jensen
194 Ö-2 -200 0 0% 224 59.8%Kn53KD987294E9 97104EK86510852
203 N-3 300 21 95% 245 61.8%1082E95862EK76 76KKn10EKn10743Kn3
Rond 10, som NS mot par 16, Agneta Danielsson - Hans Selling
211 S-2 -200 1 5% 246 58.8%Kn86327D8752Kn7 EDDKn10832Kn4E86
221 V= -70 13 59% 259 58.8%D641064KKn76D76 Kn853E98292EKn8
Rond 11, som NS mot par 15, Ingrid Wahlberg - Britta Sundberg
234 S+1 650 16 73% 275 59.5%D104863EDKn87E3 ED109752103D872
244 Ö+1 -450 4 18% 279 57.6%D10DKn10987Kn2853 654E4D843DKn109
Rond 12, som NS mot par 14, Siv Lindgren - Staffan Lindeborg
254 N-1 -50 4 18% 283 55.9%K63E7Kn954KDKn8 10872DKn9K86E75
263NT V+1 -630 10 45% 293 55.4%E9736Kn8762983 862E9821053K74