Kommande tävlingar
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 11
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 12
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 13
Rapporterade tävlingar
17/11 IAF Uppsala lagguld Rond 2
17/11 IAF Uppsala lagguld Rond 1
17/11 Uppsala bridgefest - Lagguld
Bridgeklubben BFR » Tisdagsbridge 2018-04-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Tisdagsbridge 2018-04-03

Partävling, 13 bord, 26 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Jan Söderberg - Göran Olsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 25, Marianne Eskilsson - Per Eskilsson
14 N+1 450 18 82% 18 82.0%EKD8737EK932K 9429643289875
22NT V= -120 12 55% 30 68.5%83E7D10952E973 974210865KD1084
Rond 2, som ÖV mot par 24, Kerstin Hedehag - Renate Rhodin
34 N+2 -480 8 36% 38 57.7%541064DKn9876KD 1073Kn82EK1021097
43NT N-1 100 9 41% 47 53.5%9642EKn9463K107 Kn5K65D10854E95
Rond 3, som ÖV mot par 23, Dan Mattsson - Ingalill Eriksson
53 Ö-3 -150 1 5% 48 43.8%ED952KD1073495 7646E985KD1084
63 S+2 -200 13 59% 61 46.3%103KDKn10921086D7 94E54E32KKn843
Rond 4, som NS mot par 22, Marianne Norström - Ann-Marie Norbäck
72 S+1 140 21 95% 82 53.3%DKn721084KD8E32 98653E73E107107
83NT N+2 460 20 91% 102 58.0%KD73K84KKn6E95 E41062E73K8743
Rond 5, som NS mot par 21, Britt Bergman - Leif Persson
93NT V-1 100 21 95% 123 62.1%KKn4328753E683 85E962Kn8521065
104 Ö+2 -680 8 36% 131 59.5%9752K10E985K98 DKn37437637432
Rond 6, som NS mot par 20, Sune Jansson - Viktoria Einarsson
113NT S-3 -150 5 23% 136 56.2%KD629264Kn10652 5EK73ED1032E97
126 Ö= -980 3 14% 139 52.7%10986Kn92439653 K42D10D1086D1072
Rond 7, som NS mot par 19, Börje Mattsson - Margareta Sandberg
135 S= 650 13 59% 152 53.2%DKn9ED632K21086 10875432EKD542
145D V-3 500 22 100% 174 56.5%E1064E2KKn108652 97Kn652D10874D9
Rond 8, som ÖV mot par 18, Anna-Lisa Åkerdahl - Lennart Sohlin
152NT V+1 150 16 73% 190 57.6%D8421084753962 EK9EDEKn1084KKn4
164 Ö= 620 15 68% 205 58.2%EKn1086EK32EKn103 D9710976DKn95K4
Rond 9, som NS mot par 17, Ulla Berglund - Jeanette Jensen
174 Ö-3 150 22 100% 227 60.7%K10ED92ED95427 Kn8753Kn106Kn3Kn92
183 S+1 130 18 82% 245 61.9%K8759210753263 E96KDKn89EDKn108
Rond 10, som ÖV mot par 16, Agneta Danielsson - Hans Selling
192 Ö+1 140 20 91% 265 63.4%Kn53KD987294E9 97104EK86510852
202 S= -110 11 50% 276 62.8%1082E95862EK76 76KKn10EKn10743Kn3
Rond 11, som NS mot par 15, Ingrid Wahlberg - Britta Sundberg
212 S-1 -100 11 50% 287 62.1%Kn86327D8752Kn7 EDDKn10832Kn4E86
221 V+1 -90 4 18% 291 60.1%D641064KKn76D76 Kn853E98292EKn8
Rond 12, som NS mot par 26, Carin Dahlberg - Kirstin Löfgren
252 Ö-2 200 18 82% 309 61.1%K63E7Kn954KDKn8 10872DKn9K86E75
263 Ö+1 -170 22 100% 331 62.7%E9736Kn8762983 862E9821053K74