Kommande tävlingar
15/11 Svenska cupen slutspel
17/11 Uppsala bridgefest - Lagguld
01/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
10/11 Kamras Minne - omgång 4
10/11 Kamras Minne - omgång 3
10/11 Kamras Minne - omgång 2
Bridgeklubben BFR » Tisdagsbridge 2018-03-27 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Tisdagsbridge 2018-03-27

Partävling, 16 bord, 32 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.4.

Privatprotokoll för Gudrun Nordkvist - Margareta Sandberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 19, Ingalill Eriksson - Mats Johansson
55 N= 600 19.0 86% 19 86.0%E1054E9810763E8 KKn10EK854DKn762
62NT S-1 -50 5.0 23% 24 54.5%62Kn863EDKn9652 EKn875E9K87K104
Rond 2, som ÖV mot par 18, Dan Mattsson - Per Sandberg
72 S= -110 5.0 23% 29 44.0%Kn74KKn9K62EK63 D9643E94D10542
81 V+4 200 0.0 0% 29 33.0%10732KD2E76253 EKD85109655EK2
Rond 3, som ÖV mot par 17, Egon Bohman - Yngve Sandström
93D N-3 500 22.0 100% 51 46.4%752Kn1083K109887 EKKnEKn43EK6543
104 Ö+1 650 11.0 50% 62 47.0%EK4EKD1032D4EKn 659764K8761075
Rond 4, som ÖV mot par 32, Kerstin Andersson - Per-Erik Andersson
113 S-4 200 8.0 36% 70 45.4%K754Kn98Kn5EKKn9 2ED1063EK109752
121NT V+1 120 18.0 82% 88 50.0%97D864108310763 ED65E10EDKn74K2
Rond 5, som NS mot par 31, Sven-Åke Olsson - Åke Lindström
133NT N+2 660 16.0 73% 104 52.6%D106Kn93E7EKn642 EKK5KDKn96K1087
145 N= 400>a 20.3 92% 124.3 56.5%K10848531042E43 EKn97529767KKn9
Rond 6, som NS mot par 30, Britt Bergman - Leif Persson
152 V-1 50 17.0 77% 141.3 58.4%KKn86386E92D83 E9792Kn1085EKn75
163NT N+1 430 12.0 55% 153.3 58.1%Kn86EKn3D654EKD KD109D72KKn10987
Rond 7, som ÖV mot par 29, Anneli Sagersten - Eva Ribbenberg
171NT Ö+1 120 12.0 55% 165.3 57.8%Kn742EDKnE109K107 K10972DKn832Kn42
183NT Ö-1 -50 8.0 36% 173.3 56.3%DKn3E108D95KKn43 K654D954E86E5
Rond 8, som NS mot par 28, Gunnel Sandberg - Kirstin Löfgren
195 Ö-3 300 22.0 100% 195.3 59.2%E108542K9KD8K10 K976Kn6532Kn1097
203NT Ö= -600 13.0 59% 208.3 59.2%1096Kn85342D643 KKn109742Kn1087K2
Rond 9, som NS mot par 26, Arne Mulari - Tomas Holmin
212 S+4 230 8.0 36% 216.3 57.8%KD439762EKn974 Kn9752EDKn5E5310
224 V+1 -650 2.0 9% 218.3 55.1%Kn84D87DKn102ED2 D39642864Kn1084
Rond 10, som NS mot par 25, Ingegerd Backlund - Inger Olsson
234 S+2 680 19.0 86% 237.3 56.7%EK5Kn1092D9752Kn 108ED765EKn4K32
243NT S-2 -100 4.0 18% 241.3 54.8%KDKn8K852Kn43K9 1075E4EK957643
Rond 11, som NS mot par 24, Fritiof Modig - Ingemar Svensson
251NT N-1 -50 5.0 23% 246.3 53.3%E9876ED853EKn5 D54Kn10875Kn7K73
264 Ö-2 200 19.0 86% 265.3 54.8%6Kn843ED1064Kn86 Kn1093E109697E105
Rond 12, som NS mot par 23, Elisabeth Domeij - Leif Rentzhog
274 V+1 -450 0.0 0% 265.3 52.4%D74Kn10948432E10 K1092K75Kn98532
282NT Ö-1 50 18.0 82% 283.3 53.6%985Kn32K72K873 Kn1032ED105984ED