Kommande tävlingar
15/11 Svenska cupen slutspel
17/11 Uppsala bridgefest - Lagguld
01/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
10/11 Kamras Minne - omgång 4
10/11 Kamras Minne - omgång 3
10/11 Kamras Minne - omgång 2
Bridgeklubben BFR » Tisdagsbridge 2018-01-30 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Tisdagsbridge 2018-01-30

Partävling, 13 bord, 25 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.5.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Anneli Sagersten - Eva Ribbenberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 3, Inger Eriksson - Bernt Strömberg
13 N-1 50 11.0 50% 11 50.0%Kn539E76KD9854 D78754D83EKn106
25D N-4 1100 22.0 100% 33 75.0%EKKn3Kn1073962EK 102K84E10875433
Rond 2, som ÖV mot par 10, Ingalill Eriksson - Dan Mattsson
33NT N= -400 15.4 70% 48.4 73.3%D74K103K10810765 108398D9428432
45 S= -600 3.4 15% 51.8 58.8%E98395KKn1093104 Kn74EDKn1032ED87
Rond 3, som ÖV mot par 11, Kurt Norström - Lars Olsson
72 S-2 200 19.7 90% 71.5 65.0%E843DE1087KD93 7KKn10863K621084
84 N+1 -450 11.0 50% 82.5 62.5%64E85106538642 953D1092KKn972D
Rond 4, som ÖV mot par 5, Gunnel Modig - Gudrun Nordkvist
93 S= -140 14.3 65% 96.8 62.9%64D62653E10652 KD988EKKn2D874
105 V+1 620 15.4 70% 112.2 63.8%910862D1054EKn104 K8ED9EK8732D2
Rond 5, som ÖV mot par 12, Inger Byström - Bo Byléhn
111NT S+1 -120 2.3 10% 114.5 57.8%E96E107E542Kn42 Kn32K982KKn10986
124 N= -620 0.1 0% 114.6 52.0%D95KKn1091098254 E2E7642KD7D83
Rond 6, som ÖV mot par 6, Ingrid Wahlberg - Britta Sundberg
133 Ö-1 -100 6.6 30% 121.2 50.0%Kn943EKn1094K1035 K75KE4D1098743
143NT N+2 -460 6.6 30% 127.8 48.3%D386543765D42 Kn87592ED93876
Rond 7, som NS mot par 13, Kerstin Andersson - Per-Erik Andersson
155 N-1 -100 21.9 100% 149.7 52.3%D8EKKn84E1032D3 D10975D86Kn7642
163 Ö-1 100 9.9 45% 159.6 51.8%Kn10532EKD53872 Kn652K64107EKn96
Rond 8, som NS mot par 7, Egil Tisell - Anders Jakobsson
173 S= 110 6.6 30% 166.2 50.3%KKD432EKn72Kn97 Kn953E8KD94D85
183 V+1 -130 11.0 50% 177.2 50.3%Kn643DKn9838943 E875E76K62E106
Rond 9, som ÖV mot par 1, Yngve Sundberg - Ola Bergqvist
193NT N-2 100 21.9 100% 199.1 53.2%10842K83KD73KKn D976Kn65965862
204 S= -620 0.1 0% 199.2 50.3%1073K654Kn65282 D84DKn87EK9749
Rond 10, som NS mot par 8, Kerstin Hedehag - Renate Rhodin
215 Ö-3 150 21.9 100% 221.1 52.9%64ED107432K864 K853294275Kn52
222 S+1 140 14.3 65% 235.4 53.5%ED4E6DKn95Kn1093 97653K975E76D
Rond 11, som NS mot par 2, Ingegerd Backlund - Inger Olsson
234 S+1 150 8.8 40% 244.2 52.9%K862KKn1082E943 D952KED65KKn107
243NT Ö= -400 21.9 100% 266.1 55.0%87Kn87532108D103 D109610E752Kn852
Rond 12, som ÖV mot par 9, Inga-Lisa Svanstedt - Sune Jansson
253NT V+1 630 19.7 90% 285.8 56.5%EKDE74ED46543 74985Kn982KD107
263NT Ö+1 630 18.6 85% 304.4 57.7%853KKn6ED43K65 DKn64D9Kn1082EDKn