Kommande tävlingar
15/11 Svenska cupen slutspel
17/11 Uppsala bridgefest - Lagguld
01/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
10/11 Kamras Minne - omgång 4
10/11 Kamras Minne - omgång 3
10/11 Kamras Minne - omgång 2
Bridgeklubben BFR » Tisdagsbridge 2018-01-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Tisdagsbridge 2018-01-23

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.0.

Privatprotokoll för Arne Mulari - Tomas Holmin

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 2, Inger Eriksson - Bernt Strömberg
13NT N-2 -100 4 20% 4 20.0%EKn5K10876E8494 D108632Kn1093ED2
23NT V+1 -430 1 5% 5 12.5%532D6DKn107EKn94 E9871075436532
Rond 2, som ÖV mot par 8, Renate Rhodin - Kerstin Hedehag
31NT S-1 50 20 100% 25 41.7%9754DKnE762DKn4 E862107632D3103
43NT N+1 -630 4 20% 29 36.2%986554K853K92 EK4Kn869764764
Rond 3, som ÖV mot par 3, Kurt Norström - Lars Olsson
54 Ö+1 450 11 55% 40 40.0%K10EK1094Kn83862 ED74D87651096E
65 V+1 620 16 80% 56 46.7%7E7EKKn842Kn1085 E91094D75KD942
Rond 4, som NS mot par 9, Ingalill Eriksson - Dan Mattsson
74 N+2 680 20 100% 76 54.3%EK104E5D1085275 D87593E763EKn8
84 S+3 510 18 90% 94 58.8%EKn65D987584D4 EK1043EKKn651052
Rond 5, som ÖV mot par 4, Björn Backlund - Liane Svensson
93NT N+3 -490 1 5% 95 52.8%5432KKn6KKnD542 98E10329865397
102 V-1 -100 6 30% 101 50.5%D54876Kn95DKn108 E73EKDKn3107474
Rond 6, som NS mot par 10, Carin Dahlberg - Kirstin Löfgren
113 V+1 -170 15 75% 116 52.7%853K763K1074D4 Kn962DKn10498652
123NT N+1 630 16 80% 132 55.0%EKn985E5E1086E5 2DKn9K932K10976
Rond 7, som ÖV mot par 5, Jeanette Jensen - Ulla Berglund
133 Ö-1 -100 13 65% 145 55.8%109872E4ED6432 K109654K6Kn5295
144 V-2 -100 4 20% 149 53.2%K52Kn8653D8776 E87ED742K9683
Rond 8, som ÖV mot par 15, Fritiof Modig - Rolf Nyberg
153NT S-1 100 15 75% 164 54.7%106EKn103Kn32Kn763 Kn875294E987104
163 S+1 -170 3 15% 167 52.2%97D743KKn76E105 Kn438E98KD9642
Rond 9, som NS mot par 13, Ingegerd Backlund - Inger Olsson
174 S+1 450 13 65% 180 52.9%Kn4KKn102E5KKn1052 K102ED873K7428
182NT N= 120 17 85% 197 54.7%D97K105EDKn4Kn94 E43274K9K10853
Rond 10, som ÖV mot par 6, Ingrid Wahlberg - Britta Sundberg
193NT V= 600 18 90% 215 56.6%K107210732ED752 DKn93EK86KKnK96
201 Ö+4 200 11 55% 226 56.5%EEKn865K103EK43 1053K94Kn75D1052
Rond 11, som ÖV mot par 1, Gunnel Modig - Gudrun Nordkvist
215 V+2 440 20 100% 246 58.6%D99KDKnEKn98765 754E62E9843K4
223 Ö= 110 14 70% 260 59.1%95K743EK910843 KD104221085EKKn7
Rond 12, som ÖV mot par 7, Bengt Eldered - Åke Åberg
234 S-2 200 18 90% 278 60.4%K1076E3Kn8754Kn9 Kn93Kn85E6210754
242 V+1 140 14 70% 292 60.8%EKn10682K76K864 87KDKn75E102Kn102