Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsd 15/3 scratch 2017-03-15 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsd 15/3 scratch 2017-03-15

Partävling, 23 bord, 46 par. Antal brickor: 24. Medel: 528.0.

Privatprotokoll för Mona Andersson - Berith Rydnemalm

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 50, Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson
13 Ö-3 -150 6 14% 6 14.0%KDKn75D972Kn3D4 E104E86310984103
23NT S= -600 28 64% 34 39.0%8D108542Kn105482 K7643K798DKn104
Rond 2, som NS mot par 49, Björn Klefbohm - Magnus Friberg
33NT S+3 490 40 91% 74 56.3%E63EKKn1065385K K947KDKn4ED764
41NT S= 90 22 50% 96 54.8%865872Kn84EKn108 DKn74Kn1095EKKD9
Rond 3, som NS mot par 48, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
53NT N= 600 6 14% 102 46.6%E2KKn1042D82EKn9 D865E7EKn10D1065
63NT Ö+1 -630 35 80% 137 52.2%D985874D94543 Kn1074632EK8692
Rond 4, som ÖV mot par 47, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
72 V-2 -200 7 16% 144 47.0%E428E103DKn8752 KKn65K10964D493
85 V= 450 16 36% 160 45.6%E10975KD10753E10 KDKn8622986429
Rond 5, som NS mot par 46, Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson
93 N-1 -50 3 7% 163 41.3%EKDKnK8610K10542 6DKn9432E84873
101 N+3 130 6 14% 169 38.6%4KDKn9EKD54E85 D10962E32Kn10963
Rond 6, som NS mot par 45, Alf Roos - Christer Bengtsson
112 Ö+2 -170 10 23% 179 37.2%KKn625D632E1052 ED97964385496
121NT V+1 -120 6 14% 185 35.2%Kn983KD3Kn62DKn2 D765252EDE765
Rond 7, som NS mot par 44, Harry Cronqvist - Claes Nilsson
133NT Ö+1 -630 20 45% 205 36.0%Kn87643E10327E2 10Kn7641065D8764
144 Ö= -420 9 20% 214 34.9%1042K987E952K6 954D108643EKn84
Rond 8, som NS mot par 43, Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke
153 S= 140 43 98% 257 39.1%Kn9ED8763D105103 K4Kn10952EKn7D52
164D N+1 690 44 100% 301 42.9%DKn109528753E85 K853E8KDKn9432
Rond 9, som NS mot par 42, Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand
171 S+3 170 20 45% 321 43.0%KD2DKn76DKn6537 E108343EK104EKn8
18Pass 33 75% 354 44.8%DKn87EKn9K77543 E10948763D6K109
Rond 10, som NS mot par 41, Gunnel Gille - Helen Lundin
194 S= 420 31 70% 385 46.1%DKn86D843210653 K5Kn1095EK62EK9
203 Ö-2 200 34 77% 419 47.6%97592KKnED10964 E862K103E64753
Rond 11, som ÖV mot par 52, Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson
213 V+1 130 6 14% 425 46.0%EKn73Kn85E86443 D2K473EKD10876
224 N+1 -450 5 11% 430 44.5%EKn109E63KKn106103 8537254987654
Rond 12, som ÖV mot par 51, Zalman Puterman - Maria Tendler
233NT V+1 630 44 100% 474 46.9%KDKn1092107Kn76KKn 3EKKn43E4310873
243 Ö= 140 37 84% 511 48.4%K987EKDKn67EDKn 429872D10210974