Kommande tävlingar
27/10 Allsvenskan div 2
27/10 Allsvenskan, div 2, rond 8-11
30/10 Juniorläger, höstlovet
Rapporterade tävlingar
07/10 Enköpings BS - Guldtävling
22/09 Allsvenskan, div 3 match 6:1
22/09 Allsvenskan, div 3 match 5:1
BK Bridgehuset » Onsd 15/3 scratch 2017-03-15 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsd 15/3 scratch 2017-03-15

Partävling, 23 bord, 46 par. Antal brickor: 24. Medel: 528.0.

Privatprotokoll för Johan Dieden - Per Henriks

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 17, Helen Roos - Arne Bojesson
12 Ö+1 140 43 98% 43 98.0%KDKn75D972Kn3D4 E104E86310984103
24 S-1 100 42 95% 85 96.5%8D108542Kn105482 K7643K798DKn104
Rond 2, som ÖV mot par 16, Lars Persson - Pia Katarina Larsson
35 N+1 -480 13 30% 98 74.3%Kn1072D8E96Kn982 D85942107321053
41NT N-1 100 24 55% 122 69.5%2K310763765432 EK1093ED64D952
Rond 3, som NS mot par 15, Margaretha Olsson - Göran Ekelund
53NT S+2 660 30 68% 152 69.2%E2KKn1042D82EKn9 D865E7EKn10D1065
63NT Ö= -600 44 100% 196 74.3%D985874D94543 Kn1074632EK8692
Rond 4, som NS mot par 14, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
72 Ö= -90 15 34% 211 68.6%DED2Kn9872EK106 109873Kn753K654
85 V= -450 28 64% 239 68.0%3EKn94DKn103KKn64 486K75ED87532
Rond 5, som NS mot par 13, Ulf Öjing - Ulf Schjånberg
94 S+2 480 44 100% 283 71.6%EKDKnK8610K10542 6DKn9432E84873
101D Ö-3 800 44 100% 327 74.4%4KDKn9EKD54E85 D10962E32Kn10963
Rond 6, som NS mot par 24, Thomas Davy - Karen Nielsen
113 Ö= -140 20 45% 347 71.7%KKn625D632E1052 ED97964385496
122 S+1 140 26 59% 373 70.7%Kn983KD3Kn62DKn2 D765252EDE765
Rond 7, som ÖV mot par 23, Milan Korac - Bengt Nilsson
133NT Ö+1 630 24 55% 397 69.5%EK52K95K83K53 D9D8EDKn942Kn109
144 Ö-1 -50 11 25% 408 66.3%EKn86E53KKn71097 KD73DKn1062D532
Rond 8, som NS mot par 22, Gunnar Olsson - Jan Öhman
154 Ö-1 50 34 77% 442 67.0%Kn9ED8763D105103 K4Kn10952EKn7D52
165 V-1 100 14 32% 456 64.8%DKn109528753E85 K853E8KDKn9432
Rond 9, som ÖV mot par 21, Ulla Borgström - Monica Wester
174 S+2 -480 0 0% 456 61.0%965EK98298D94 Kn7410572K106532
182 Ö+2 130 39 89% 495 62.6%5254EKn10843EKn8 K63KD102952D62
Rond 10, som NS mot par 20, Lars G Svensson - Hans Henrik Ramel
194 S= 420 31 70% 526 62.9%DKn86D843210653 K5Kn1095EK62EK9
202 Ö-2 200 34 77% 560 63.6%97592KKnED10964 E862K103E64753
Rond 11, som NS mot par 19, Jane Brändemar - Nina Nilsson
213 V+2 -150 27 61% 587 63.5%10965D10732K10Kn2 K84E96DKn95295
224 S-1 -50 7 16% 594 61.4%D762KD95ED7Kn2 K4Kn10849832EKD
Rond 12, som NS mot par 18, Christian Frisk - Anna-Greta Ekelund
233 Ö+1 -170 7 16% 601 59.4%E74D9K852D542 8658652D109E96
242 N+3 200 38 86% 639 60.5%EDKn1053KKn84862 610543E9653K53