Kommande tävlingar
03/02 Plattliret
09/02 OBS-tävling för Öppna landslag
10/02 Rekommenderad spelhelg för SM
Rapporterade tävlingar
06/01 GavleGuldet
30/12 Allians Guld
02/12 Malmö BKs guldtävling
BK Bridgehuset » Söndag 26/2 scratch 2017-02-26 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag 26/2 scratch 2017-02-26

Partävling, 12 bord, 24 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 2, Bibi Jönsson - Willy Landgren
12 S+2 170 5 23% 5 23.0%Kn3EDKn72652KD5 EK976496D3EKn3
23 V+1 -170 19 86% 24 54.5%328643E65Kn864 E797KD1097K932
Rond 2, som ÖV mot par 8, Olle Persson - Stefan Eriksson
34 V-1 -100 10 45% 34 51.3%D8ED9842ED962 EKn10965Kn73K1084
43 Ö-1 -100 7 32% 41 46.5%ED10942E837655 K7109764DKnKD103
Rond 3, som ÖV mot par 3, Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg
53NT S-1 100 18 82% 59 53.6%7643EE10742ED6 982D1093253932
63NT V= 600 15 68% 74 56.0%D852109DKn3E632 EK3E74K986DKn9
Rond 4, som NS mot par 9, Marie Möncke - Carl-Johan Möncke
74 N= 620 22 100% 96 62.3%E6Kn10952D94365 1074KD87KKn872K
83 V-1 50 15 68% 111 63.0%EKD87956410962 Kn9EKKn8629873K
Rond 5, som ÖV mot par 4, Gunlis Åberg - Ulla Öberg
93 Ö+1 130 20 91% 131 66.1%K94D532KKn9854 Kn65E6KDKn72D62
102 N= -110 10 45% 141 64.0%D3D10985KDEK97 Kn62K64394D643
Rond 6, som ÖV mot par 10, Grete Derand - Ulla Jerre Rundcrantz
113 S+1 -170 18 82% 159 65.6%EKn86K7632K974 KK9753DKn104Kn86
122 V-1 -50 10 45% 169 63.9%E96392Kn6EKKn65 DKn7E763D841093
Rond 7, som ÖV mot par 5, Klas Bellander - Jan Clementsson
134 V= 620 13 59% 182 63.5%E10542876EKKnD3 Kn8EKn104298EK87
141D N+2 -360 0 0% 182 59.0%105865KKn98KDKn7 KD63Kn73754654
Rond 8, som ÖV mot par 11, Magnus Friberg - Mats Ryderheim
154 Ö-2 -100 4 18% 186 56.3%D9628Kn109D10762 Kn10543E102E76K9
163 V-2 -200 2 9% 188 53.3%D2EKD6584E976 K1076544103Kn854
Rond 9, som ÖV mot par 6, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
174 Ö-3 -150 5 23% 193 51.5%D5EK976K4Kn1052 E763D310965E97
184 V+2 480 12 55% 205 51.7%EK109KDKn763KKn9 Kn5E104D104E10865
Rond 10, som ÖV mot par 12, Stig Unoson - Ulla Wästberg
194 Ö= 620 3 14% 208 49.7%EKn4E98765DKnKn4 KD10KnE85ED10852
203 N-1 100 20 91% 228 51.8%K843Kn1053K9848 75K96DKn1072D93
Rond 11, som ÖV mot par 1, Louise Nordlindh - Helen Roos
212 V-1 -50 7 32% 235 50.9%97652Kn9K5KKn52 K8ED74EKn107D106
224 V-1 -100 7 32% 242 50.0%KD108DKn74107685 6542E1092KDEKn6
Rond 12, som NS mot par 7, Bo Månsson - Ingegerd Jeppsson
233 Ö= -110 11 50% 253 50.0%E652EKKn963864 DKn71043272E932
242 Ö= -110 6 27% 259 49.0%Kn10849742986106 E6Kn1053EKKnED73