Kommande tävlingar
27/10 Allsvenskan div 2
27/10 Allsvenskan, div 2, rond 8-11
30/10 Juniorläger, höstlovet
Rapporterade tävlingar
07/10 Enköpings BS - Guldtävling
22/09 Allsvenskan, div 3 match 6:1
22/09 Allsvenskan, div 3 match 5:1
BK Bridgehuset » Söndag 26/2 scratch 2017-02-26 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag 26/2 scratch 2017-02-26

Partävling, 12 bord, 24 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Milan Korac - Göran Nilsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 7, Bo Månsson - Ingegerd Jeppsson
14 S= -420 10 45% 10 45.0%D1021054EK710972 85K83Kn10984864
24 V= 420 15 68% 25 56.5%84ED5842ED1075 KDKn10965KKn102Kn3
Rond 2, som ÖV mot par 2, Bibi Jönsson - Willy Landgren
34 V= 620 21 95% 46 69.3%D8ED9842ED962 EKn10965Kn73K1084
44 V-1 -100 7 32% 53 60.0%ED10942E837655 K7109764DKnKD103
Rond 3, som NS mot par 8, Olle Persson - Stefan Eriksson
52 S-1 -100 4 18% 57 51.6%KnK7654K8108754 EKD105Kn8DKn96KKn
63NT V= -600 7 32% 64 48.3%Kn106KD63E72K104 974Kn8521054875
Rond 4, som ÖV mot par 3, Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg
72 V+3 200 12 55% 76 49.3%K9243E65Kn10742 DKn853E610ED983
83 N-3 150 22 100% 98 55.6%10653243Kn105843 4D107EKD2EDKn75
Rond 5, som ÖV mot par 9, Marie Möncke - Carl-Johan Möncke
93 Ö= 110 15 68% 113 57.0%K94D532KKn9854 Kn65E6KDKn72D62
103 N-2 200 22 100% 135 61.3%D3D10985KDEK97 Kn62K64394D643
Rond 6, som ÖV mot par 4, Gunlis Åberg - Ulla Öberg
113D S+1 -630 0 0% 135 55.7%EKn86K7632K974 KK9753DKn104Kn86
123 S= -110 2 9% 137 51.8%E96392Kn6EKKn65 DKn7E763D841093
Rond 7, som ÖV mot par 10, Grete Derand - Ulla Jerre Rundcrantz
134 V= 620 13 59% 150 52.4%E10542876EKKnD3 Kn8EKn104298EK87
143 S-2 100 21 95% 171 55.4%105865KKn98KDKn7 KD63Kn73754654
Rond 8, som ÖV mot par 5, Klas Bellander - Jan Clementsson
153 V= 140 15 68% 186 56.3%D9628Kn109D10762 Kn10543E102E76K9
163 V+1 170 22 100% 208 59.0%D2EKD6584E976 K1076544103Kn854
Rond 9, som ÖV mot par 11, Magnus Friberg - Mats Ryderheim
173 Ö-1 -50 22 100% 230 61.4%D5EK976K4Kn1052 E763D310965E97
184 Ö+2 480 12 55% 242 61.1%EK109KDKn763KKn9 Kn5E104D104E10865
Rond 10, som NS mot par 6, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
193NT V+2 -660 14 64% 256 61.2%9752D10K1032763 863K4329764K9
202 N+2 130 9 41% 265 60.2%D96287E3EKn1064 EKn10ED4265K752
Rond 11, som NS mot par 12, Stig Unoson - Ulla Wästberg
212NT V-2 100 20 91% 285 61.7%E104108532D96E4 DKn3K684329873
222 N+1 110 20 91% 305 63.0%978E9852KD1093 EKn3K653Kn43742
Rond 12, som ÖV mot par 1, Louise Nordlindh - Helen Roos
232 Ö+1 110 11 50% 316 62.4%K10D976DKn1054K7 984385EK8DKn105
241NT V-1 -50 6 27% 322 61.0%9753K842KKn982 KD2ED6D1075354