Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Söndag 5/2 scrach 2017-02-05 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag 5/2 scrach 2017-02-05

Partävling, 12 bord, 24 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Ove Thörnblad - Inger Bengtsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 15, Bodil Wikström - Ulla Lundström
13 Ö-1 -50 22 100% 22 100.0%ED96D3K9872K8 Kn10532545Kn10974
25 N+1 -620 4 18% 26 59.0%EKn103ED8842Kn52 KD87629757D98
Rond 2, som NS mot par 14, Olle Persson - Stefan Eriksson
34 S-2 -100 0 0% 26 39.3%K97D6E10972Kn98 ED53KKn9736K63
42 N= 110 6 27% 32 36.2%E95EKKn10854Kn9D D106210875KKn632
Rond 3, som NS mot par 13, Mari Segerberg - Kent Hermansson
53 Ö-1 50 15 68% 47 42.6%EK3K874Kn72D76 D8762Kn32D8385
64 Ö= -620 11 50% 58 43.8%Kn21084Kn986K853 K10Kn9763104ED64
Rond 4, som NS mot par 24, Anders Nordberg - Lars-Åke Larsmyr
73 N+1 170 18 82% 76 49.3%ED654E1072108109 K95EK9DKn86542
82NT V= -120 10 45% 86 48.8%EDKn73E9653Kn86 63K648742ED75
Rond 5, som NS mot par 23, Hans Henrik Ramel - Johan Dieden
93NT V+2 -660 1 5% 87 43.9%Kn1097Kn7597K1084 E51098641065Kn53
103NT V+1 -630 6 27% 93 42.2%DKn99852ED10726 632E6365Kn8742
Rond 6, som ÖV mot par 22, Ann Lilliengren - Louise Grandinsson
113NT N-2 100 14 64% 107 44.2%9875KD9875K72 K8754963Kn63108
122 N-1 100 12 55% 119 45.1%86352842DKn1094 E10742KD106EK86
Rond 7, som NS mot par 21, Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist
134 N+1 650 12 55% 131 45.8%ED1043KKn97KD6Kn K976E10108432102
142 Ö+1 -140 17 77% 148 48.1%EKn29862KKn7E54 84D1075D93D762
Rond 8, som ÖV mot par 20, Dennis Alsensjö - Ingegerd Jeppsson
152 Ö+1 140 7 32% 155 47.0%DKn10973D107ED3E 86EKn4275DKn952
162NT S+2 -180 16 73% 171 48.6%Kn3Kn7497KDKn865 D875463K1032E3
Rond 9, som NS mot par 19, Arne Dahlberg - Maj-Louise Dahlberg
176NT N= 990 22 100% 193 51.6%EKE865K106EKD5 D4K1092D5Kn10962
185D Ö-6 1400 22 100% 215 54.3%KD9D64E54E743 EEK97321062D62
Rond 10, som NS mot par 18, Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg
194 V-1 100 16 73% 231 55.3%932Kn8K942K865 Kn1075D74E10EDKn3
204 N-1 -100 8 36% 239 54.4%EK8432EKn37498 975K764KDKn8D5
Rond 11, som NS mot par 17, Stig Unoson - Ulla Wästberg
214 S+2 680 22 100% 261 56.5%E7ED863KKn10654 53KKn9732EKn2D2
222 V= -90 11 50% 272 56.2%E102EKn952D4D103 KKn854310953K98
Rond 12, som ÖV mot par 16, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
232 V+3 200 7 32% 279 55.2%E3Kn10954324752 KDKn1095EKD6524
244 Ö= 130 13 59% 292 55.3%6K8ED10862ED54 K102EKn74Kn75Kn98