Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Söndag 5/2 scrach 2017-02-05 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag 5/2 scrach 2017-02-05

Partävling, 12 bord, 24 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Gunnar Hudin - Elisabet Hudin

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 20, Dennis Alsensjö - Ingegerd Jeppsson
14 S= 420 14 64% 14 64.0%K87KKn72D104632 4E10986EKn63ED5
25D Ö-3 500 14 64% 28 64.0%94EKD653EK1076 5KKn106432Kn10943
Rond 2, som NS mot par 19, Arne Dahlberg - Maj-Louise Dahlberg
32 Ö-1 100 10 45% 38 57.7%K97D6E10972Kn98 ED53KKn9736K63
43NT S-3 -300 0 0% 38 43.2%E95EKKn10854Kn9D D106210875KKn632
Rond 3, som ÖV mot par 18, Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg
53 V-1 -50 7 32% 45 41.0%Kn104D105K1065Kn42 95E96E94EK1093
64 Ö= 620 11 50% 56 42.5%ED8763KDE75109 954E52KD32Kn72
Rond 4, som NS mot par 17, Stig Unoson - Ulla Wästberg
74 N-3 -300 0 0% 56 36.4%ED654E1072108109 K95EK9DKn86542
82NT V= -120 10 45% 66 37.5%EDKn73E9653Kn86 63K648742ED75
Rond 5, som ÖV mot par 16, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
96NT Ö-2 -200 2 9% 68 34.3%KD6D2KD842976 8432EK3EKn3ED2
103NT V= 600 6 27% 74 33.6%1087K7Kn983KD109 EK54DKn104K4E53
Rond 6, som NS mot par 15, Bodil Wikström - Ulla Lundström
113NT N-2 -100 8 36% 82 33.8%DKn2EKn10442EDKn5 E1063KD2E109643
123 V= -140 0 0% 82 31.0%KDE9743DKn76E7 Kn95Kn8K10953532
Rond 7, som NS mot par 14, Olle Persson - Stefan Eriksson
135D V-3 800 22 100% 104 36.3%ED1043KKn97KD6Kn K976E10108432102
142 Ö+2 -170 11 50% 115 37.3%EKn29862KKn7E54 84D1075D93D762
Rond 8, som NS mot par 13, Mari Segerberg - Kent Hermansson
152 Ö+2 -170 8 36% 123 37.2%542K9865Kn9K108 EK3K1086427643
163 N+2 200 11 50% 134 38.0%62K10985EDKn869 EK109ED25410742
Rond 9, som ÖV mot par 24, Anders Nordberg - Lars-Åke Larsmyr
174 N+1 -450 9 41% 143 38.2%10765D743E7283 Kn9832KnKn984374
184 S+1 -650 11 50% 154 38.8%764385Kn987Kn85 Kn10852Kn10KD3K109
Rond 10, som ÖV mot par 23, Hans Henrik Ramel - Johan Dieden
192NT N-1 50 11 50% 165 39.4%ED864628310974 KEK10953DKn7652
204 N-1 100 14 64% 179 40.6%D10982965E10763 Kn106D5E1032KKn42
Rond 11, som NS mot par 22, Ann Lilliengren - Louise Grandinsson
214 S+1 650 12 55% 191 41.3%E7ED863KKn10654 53KKn9732EKn2D2
222 V= -90 11 50% 202 41.7%E102EKn952D4D103 KKn854310953K98
Rond 12, som NS mot par 21, Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist
234 V+1 -650 10 45% 212 41.9%87EKDKn973DKn83 642876108EK1096
243 Ö+1 -130 9 41% 221 41.8%ED87546294763 Kn93D10953K3K102