Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » måndag scratch 2017-01-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

måndag scratch 2017-01-23

Partävling, 22 bord, 43 par. Antal brickor: 24. Medel: 478.8.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 20, Ulf Ohlsson - Marianne Olsson
14 Ö-4 -200 20.0 50% 20 50.0%EDKn97642105Kn54 EK329843109763
22 Ö= 90 26.0 65% 46 57.5%8636EKDKn53294 Kn74EDKn10768762
Rond 2, som NS mot par 19, Yvonne Tolf - Jeanette Svensson
34 S-1 -50 14.0 35% 60 50.0%D1082D10696K752 KKn9654KKnE54Kn10
43NT V-1 100 38.0 95% 98 61.2%65K2E875Kn10985 DKn10310641096K63
Rond 3, som NS mot par 18, Anita Hansson Lindvall - Stig Unoson
52 Ö-2 100 33.0 83% 131 65.6%EK8D95K1083K72 Kn764832Kn96543
61NT V= -90 31.0 78% 162 67.7%DKn63293K1031086 1097KDKn65E6552
Rond 4, som ÖV mot par 17, Karin Ringsberg - Tina Arvidsson
75D V-2 -500 0.0 0% 162 58.0%KDKn3D64987D83 87K9532EKKn642
83NT Ö-1 -50 7.0 18% 169 53.0%Kn10654KD10Kn42KD D972EK10976353
Rond 5, som NS mot par 16, Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt
94 Ö-1 100 32.0 80% 201 56.0%643E93873Kn652 K1095Kn10542EK93
103NT V+1 -630 17.0 43% 218 54.7%Kn1086KD106E6532 9653K98729844
Rond 6, som NS mot par 15, Bo Cnattingius - Ingela Roos
114 S= 130 36.0 90% 254 57.9%E8Kn63DKn854DKn9 D1094K7K10K10875
123NT N= 600 40.0 100% 294 61.4%KDKn10DKn109D2DKn6 9424E108753K42
Rond 7, som NS mot par 14, Bengt Brynell - Hasse Jiborn
134 V-1 100 32.0 80% 326 62.8%K97Kn7410984284 E10862KKn6D10762
141NT Ö= -90 13.0 33% 339 60.7%DKn98E1062Kn8753 764EK982D9842
Rond 8, som NS mot par 13, Hans Ryning - Gösta Wiik
154 S= 130 28.0 70% 367 61.3%ED62Kn987Kn101076 4EDE986KKn8432
163NT N+2 460 37.0 93% 404 63.3%K107E1072EK9274 DKn54648EK9852
Rond 9, som NS mot par 12, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
172NT N-4 -200 3.0 8% 407 60.1%972K42EDKD932 E643Kn1075310274
185 S-2 -200 19.0 48% 426 59.4%54Kn72D109521098 86K5EKKn87KDKn5
Rond 10, som NS mot par 11, Grete Derand - Susanne Ramel
193NT Ö= -600 26.0 65% 452 59.7%987D1085D65K83 Kn52K2K10747642
202 V= -110 14.0 35% 466 58.5%Kn9853ED83ED64 842EDK10765295
Rond 11, som ÖV mot par 22, Mats Holm - Anders Edstrand
214 S= -620 2.0 5% 468 55.9%7DKn9876D1065Kn8 E63K53232KD73
224 S= -420 11.0 28% 479 54.6%K98744K876K73 Kn652DKn8252D86
Rond 12, som ÖV mot par 21, Björn Klefbohm - Hans Henrik Ramel
236 S= -1430 9.0 23% 488 53.3%D97654107109843 Kn532Kn62D643E6
241NT Ö= 90 15.0 38% 503 52.6%Kn32E105ED3E983 1065D9862KKn544