Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » måndag scratch 2017-01-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

måndag scratch 2017-01-23

Partävling, 22 bord, 43 par. Antal brickor: 24. Medel: 478.8.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Yvonne Tolf - Jeanette Svensson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 10, Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen
15D Ö-3 -500 7.0 18% 7 18.0%EDKn97642105Kn54 EK329843109763
24 S-3 300 39.0 98% 46 58.0%8636EKDKn53294 Kn74EDKn10768762
Rond 2, som ÖV mot par 5, Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm
34 S-1 50 26.0 65% 72 60.3%73E983Kn1083ED4 E7542KD729863
43NT V-1 -100 2.0 5% 74 46.5%E94EDKn875DKn22 K87293K43ED74
Rond 3, som ÖV mot par 20, Ulf Ohlsson - Marianne Olsson
52NT N-2 200 34.0 85% 108 54.2%D532Kn64D109865 109EK107E72EDKn4
62NT V+2 180 32.0 80% 140 58.5%84E10872D2KKn73 EK54Kn9874ED94
Rond 4, som NS mot par 18, Anita Hansson Lindvall - Stig Unoson
74 Ö-2 200 25.0 63% 165 59.1%2Kn7D102K1097654 E109654E10853EKn
83NT Ö= -400 9.0 23% 174 54.6%K3E86543D8E62 E8Kn9725Kn109874
Rond 5, som ÖV mot par 6, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
94 Ö-1 -100 8.0 20% 182 50.8%E87D82EDKn96D4 DKn2K107654K1087
103NT Ö+1 630 23.0 58% 205 51.5%ED72Kn1053Kn5KKn8 K4ED4E732D1097
Rond 6, som ÖV mot par 1, Margareta Levinsohn - Barbro Fahl
112 Ö-2 -100 22.0 55% 227 51.8%KKn769542E7E42 532ED108963263
121NT S+1 -120 14.0 35% 241 50.4%75K8732K96E83 E863E65Kn410975
Rond 7, som NS mot par 7, Helena Cewers - Helen Lundin
133NT Ö-1 100 32.0 80% 273 52.7%K97Kn7410984284 E10862KKn6D10762
142 Ö= -110 9.0 23% 282 50.6%DKn98E1062Kn8753 764EK982D9842
Rond 8, som NS mot par 2, Bodil Wikström - Niusia Lichtman
152NT N+1 150 36.0 90% 318 53.2%ED62Kn987Kn101076 4EDE986KKn8432
163 S+2 150 17.0 43% 335 52.6%K107E1072EK9274 DKn54648EK9852
Rond 9, som ÖV mot par 8, H.O. Thulin - Arne Hansson
172 S= -110 8.0 20% 343 50.6%KKn1085D86743106 DE9KKn9865EKn85
185 S-2 200 21.0 53% 364 50.8%DKnD9864437432 EK109732E1036E6
Rond 10, som NS mot par 3, Marianne Wästberg - Irma Romare
192NT Ö+2 -180 33.0 83% 397 52.5%987D1085D65K83 Kn52K2K10747642
201NT S+1 120 26.0 65% 423 53.1%Kn9853ED83ED64 842EDK10765295
Rond 11, som ÖV mot par 9, Lars Persson - Olov Hägerfors
211NT N+3 -180 8.0 20% 431 51.5%7DKn9876D1065Kn8 E63K53232KD73
224 S= -420 11.0 28% 442 50.5%K98744K876K73 Kn652DKn8252D86
Rond 12, som NS mot par 4, Marianne Servin - Ulla Öberg
236 S-1 -100 3.0 8% 445 48.6%K84109EKKn9852Kn E10EKD873KD752
242 Ö+1 -140 11.0 28% 456 47.8%K98KKn482KKn765 ED747310976D102