Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » måndag scratch 2017-01-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

måndag scratch 2017-01-23

Partävling, 22 bord, 43 par. Antal brickor: 24. Medel: 478.8.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Bengt Brynell - Hasse Jiborn

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 2, Bodil Wikström - Niusia Lichtman
15D S= 650 39.0 98% 39 98.0%K108D97DKn62K82 53Kn108654EK7ED
24D Ö-1 100 30.0 75% 69 86.5%E95K83987EKDKn KD10295421041053
Rond 2, som ÖV mot par 8, H.O. Thulin - Arne Hansson
32 S+1 -140 8.0 20% 77 64.3%73E983Kn1083ED4 E7542KD729863
44 V= 620 13.0 33% 90 56.5%E94EDKn875DKn22 K87293K43ED74
Rond 3, som ÖV mot par 3, Marianne Wästberg - Irma Romare
51NTD N-4 1100 39.0 98% 129 64.8%D532Kn64D109865 109EK107E72EDKn4
62 V+3 150 26.0 65% 155 64.8%84E10872D2KKn73 EK54Kn9874ED94
Rond 4, som NS mot par 9, Lars Persson - Olov Hägerfors
72NT Ö+1 -150 10.0 25% 165 59.1%2Kn7D102K1097654 E109654E10853EKn
84 Ö+1 -450 2.0 5% 167 52.4%K3E86543D8E62 E8Kn9725Kn109874
Rond 5, som ÖV mot par 4, Marianne Servin - Ulla Öberg
92 Ö+2 130 18.0 45% 185 51.6%E87D82EDKn96D4 DKn2K107654K1087
103NT Ö+1 630 23.0 58% 208 52.2%ED72Kn1053Kn5KKn8 K4ED4E732D1097
Rond 6, som NS mot par 10, Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen
114 S= 130 36.0 90% 244 55.6%E8Kn63DKn854DKn9 D1094K7K10K10875
121NT S-1 -100 6.0 15% 250 52.2%KDKn10DKn109D2DKn6 9424E108753K42
Rond 7, som ÖV mot par 5, Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm
134 V-1 -100 8.0 20% 258 49.8%EKn3KD5ED3KKn95 D10865429375E3
141NT Ö= 90 27.0 68% 285 51.1%K53D1043Kn3EK109 E102Kn765K754D6
Rond 8, som ÖV mot par 15, Bo Cnattingius - Ingela Roos
153 S+1 -130 12.0 30% 297 49.7%9873542KD543D KKn105K106372E95
163NT N-2 100 39.0 98% 336 52.7%98632D5Kn1073Kn3 EKKn983D654D106
Rond 9, som NS mot par 13, Hans Ryning - Gösta Wiik
172NT N-4 -200 3.0 8% 339 50.1%972K42EDKD932 E643Kn1075310274
183 V+1 -170 26.0 65% 365 50.9%54Kn72D109521098 86K5EKKn87KDKn5
Rond 10, som ÖV mot par 6, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
193NT Ö+2 660 36.0 90% 401 52.9%K104E743E2E1095 ED63Kn96Kn983DKn
204 V-1 -100 19.0 48% 420 52.7%D1095KKn7642Kn72 EK76310Kn94K1083
Rond 11, som ÖV mot par 1, Margareta Levinsohn - Barbro Fahl
213 N= -140 13.0 33% 433 51.8%7DKn9876D1065Kn8 E63K53232KD73
224 S-1 50 32.0 80% 465 53.0%K98744K876K73 Kn652DKn8252D86
Rond 12, som ÖV mot par 7, Helena Cewers - Helen Lundin
234 S+2 -680 22.0 55% 487 53.1%D97654107109843 Kn532Kn62D643E6
242 Ö= 110 20.0 50% 507 53.0%Kn32E105ED3E983 1065D9862KKn544