Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » måndag scratch 2017-01-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

måndag scratch 2017-01-23

Partävling, 22 bord, 43 par. Antal brickor: 24. Medel: 478.8.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Grete Derand - Susanne Ramel

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 6, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
14D Ö-2 300 24.0 60% 24 60.0%K108D97DKn62K82 53Kn108654EK7ED
23 Ö-1 50 21.0 53% 45 56.5%E95K83987EKDKn KD10295421041053
Rond 2, som ÖV mot par 1, Margareta Levinsohn - Barbro Fahl
32 S+1 -140 8.0 20% 53 44.3%73E983Kn1083ED4 E7542KD729863
44 Ö+1 650 19.0 48% 72 45.2%E94EDKn875DKn22 K87293K43ED74
Rond 3, som NS mot par 7, Helena Cewers - Helen Lundin
51NT N-1 -100 23.0 58% 95 47.8%EK8D95K1083K72 Kn764832Kn96543
62 S-2 -100 28.0 70% 123 51.5%DKn63293K1031086 1097KDKn65E6552
Rond 4, som ÖV mot par 2, Bodil Wikström - Niusia Lichtman
74 V-4 -400 3.0 8% 126 45.3%KDKn3D64987D83 87K9532EKKn642
84 Ö-1 -50 7.0 18% 133 41.9%Kn10654KD10Kn42KD D972EK10976353
Rond 5, som NS mot par 8, H.O. Thulin - Arne Hansson
94 Ö= -620 5.0 13% 138 38.7%643E93873Kn652 K1095Kn10542EK93
103NT Ö+1 -630 17.0 43% 155 39.1%Kn1086KD106E6532 9653K98729844
Rond 6, som ÖV mot par 3, Marianne Wästberg - Irma Romare
113 S-1 50 34.0 85% 189 43.3%KKn769542E7E42 532ED108963263
123 Ö-2 -100 25.0 63% 214 44.9%75K8732K96E83 E863E65Kn410975
Rond 7, som ÖV mot par 9, Lars Persson - Olov Hägerfors
134 Ö+2 680 34.0 85% 248 48.0%EKn3KD5ED3KKn95 D10865429375E3
143 Ö-1 -50 19.0 48% 267 48.0%K53D1043Kn3EK109 E102Kn765K754D6
Rond 8, som ÖV mot par 4, Marianne Servin - Ulla Öberg
153 S-1 100 36.0 90% 303 50.8%9873542KD543D KKn105K106372E95
163NT N= -400 13.0 33% 316 49.7%98632D5Kn1073Kn3 EKKn983D654D106
Rond 9, som ÖV mot par 10, Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen
174 V-1 -50 16.0 40% 332 49.1%KKn1085D86743106 DE9KKn9865EKn85
184 S-2 200 21.0 53% 353 49.3%DKnD9864437432 EK109732E1036E6
Rond 10, som ÖV mot par 5, Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm
193NT Ö= 600 14.0 35% 367 48.6%K104E743E2E1095 ED63Kn96Kn983DKn
202 V= 110 26.0 65% 393 49.4%D1095KKn7642Kn72 EK76310Kn94K1083
Rond 11, som ÖV mot par 12, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
214 N= -620 2.0 5% 395 47.3%7DKn9876D1065Kn8 E63K53232KD73
224 S-2 100 39.0 98% 434 49.6%K98744K876K73 Kn652DKn8252D86
Rond 12, som NS mot par 22, Mats Holm - Anders Edstrand
236 S= 1430 31.0 78% 465 50.8%K84109EKKn9852Kn E10EKD873KD752
242 Ö+1 -140 11.0 28% 476 49.9%K98KKn482KKn765 ED747310976D102