Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2017-04-26 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2017-04-26

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 480.0.

Privatprotokoll för Greger Jonsson - Marianne Falck

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 34, Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan
12 N+1 -140 2 5% 2 5.0%E742K95Kn62K106 8D87ED1098DKn95
24 Ö-2 -100 12 30% 14 17.5%KnD9865ED105DKn2 KD94EK74310965
Rond 2, som ÖV mot par 40, Björn Klefbohm - Magnus Friberg
34 V-1 -100 6 15% 20 16.7%4108754E106D873 EDKn9732EKKn846
4Pass 14 35% 34 21.2%EKn74E103104D976 D8652EKD821085
Rond 3, som ÖV mot par 35, Mona Andersson - Christian Frisk
53NT Ö-3 -150 0 0% 34 17.0%EKn73E92E754K8 D657K863DKn953
61NT Ö= 90 28 70% 62 25.8%D83EDKnED86KKn10 K107651092D8762
Rond 4, som ÖV mot par 49, Zalman Puterman - Maria Tendler
73 Ö= 140 28 70% 90 32.1%KD10975483K623 62KDKn7E54EKD10
84D V-1 -100 10 25% 100 31.2%Kn72ED6K752Kn95 KD984Kn10873D4D
Rond 5, som NS mot par 47, Bonnie Clementsson - Jan Clementsson
91 N= 80 24 60% 124 34.4%EK43KKn1053EKD10 1095976432Kn754
103NT S= 600 6 15% 130 32.5%EKn86E7ED109592 3KKn10947EDKn1073
Rond 6, som NS mot par 36, Anitha Lindgren - Marian Krook
114 S+1 450 21 53% 151 34.4%976D52ED7KKn86 EKKn53273K109E4
124 Ö+1 -450 5 13% 156 32.6%42Kn3107Kn987643 86ED65EKn981052
Rond 7, som NS mot par 31, Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson
131NT S= 90 28 70% 184 35.5%EKn862862K10E62 9D1095E9873D104
141 N-1 -50 16 40% 200 35.8%KKn8EDKn75K105Kn2 D654298472D103
Rond 8, som ÖV mot par 37, Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard
151NT S= -90 4 10% 204 34.1%EK3Kn9686542EK D87K54Kn9310652
161NT V+1 120 26 65% 230 36.0%Kn987Kn1095K104106 E52ED72DKnKKn53
Rond 9, som NS mot par 32, Agneta Johansson - Ulla Wästberg
172 Ö+2 -170 19 48% 249 36.7%DKnKn94E982D953 8542DD53EKn872
183 S= 140 8 20% 257 35.8%Kn953D863KKnK92 ED74KKn421064E4
Rond 10, som ÖV mot par 38, Sven Grahn - Wiveca Lindström
193NT Ö= 600 16 40% 273 36.0%D76D103EKKn42E6 K942E54D963K4
206NT V= 1440 25 63% 298 37.4%97K65KD843ED8 ED53ED2EKn107K5
Rond 11, som NS mot par 33, Stig Unoson - Anna-Greta Ekelund
214 N= 620 23 58% 321 38.3%76EKD96310K643 KD54Kn107E42Kn109
224 Ö= -620 11 28% 332 37.9%K944Kn874E10932 D76282ED10D875
Rond 12, som ÖV mot par 39, Gunlis Åberg - Mona Berge
234 S+1 -650 34 85% 366 39.9%104D982Kn1043985 983E543K765D2
242 Ö= 110 37 93% 403 42.1%K2KD10543Kn6E63 1087643KnE941042