Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2017-01-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2017-01-18

Partävling, 23 bord, 46 par. Antal brickor: 24. Medel: 527.7.

Privatprotokoll för Ulla Borgström - Monica Wester

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 49, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
13 Ö+1 -130 27.0 61% 27 61.0%Kn9532KD4D3Kn75 864E97697K983
21NT S+1 120 14.0 32% 41 46.5%EKn85D106326542 K942K32EK54E3
Rond 2, som ÖV mot par 48, Lars G Svensson - Ulla Wästberg
32 Ö+2 130 25.0 57% 66 50.0%EKn62K109732ED4 1093K1087D5K1076
46 V= 1430 17.0 39% 83 47.2%EKDKn97K85E32Kn 652E4KD5ED752
Rond 3, som ÖV mot par 47, Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson
53 S-3 300 22.0 50% 105 47.8%K5K543K985K87 43E986E7643E9
64 S+2 -480 11.0 25% 116 44.0%K108586Kn62Kn865 DKn64397K9ED93
Rond 4, som NS mot par 46, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
74 Ö-2 200 37.0 84% 153 49.7%Kn93D87652KD85 KD6Kn10976K8642
82 Ö+2 -130 28.0 64% 181 51.5%Kn105E8Kn87KDKn96 K43D107542101083
Rond 5, som NS mot par 45, Klas Bellander - Jan Clementsson
9Pass 32.0 73% 213 53.9%EK107K985Kn61092 Kn53E1043K9D843
104 Ö+1 -650 2.0 5% 215 49.0%E762E8D9876410 Kn5473103KD5432
Rond 6, som NS mot par 44, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
113NT Ö-1 50 25.0 57% 240 49.7%DKn622EKKn710964 10543EKn6435372
122 S= 90 37.0 84% 277 52.6%752E9754Kn1084K K108KKnKD965Kn72
Rond 7, som NS mot par 43, Gunnar Olsson - Jan Öhman
134 Ö= -620 24.0 55% 301 52.8%ED9546D10986DKn 8762KKn85310762
141NT V+3 -180 5.0 11% 306 49.8%D94327652K786 K76DKn83E94D42
Rond 8, som ÖV mot par 54, Nina Nilsson - Judit Derzsi-Jalgard
156 S+1 -1460 6.3 14% 312.3 47.4%109842Kn109EK1072 ED6582Kn4Kn9654
164 Ö-1 -100 6.0 14% 318.3 45.3%K10971064K5EK52 EKn28E10842DKn73
Rond 9, som NS mot par 53, Agneta Johansson - Lars Svensson
173NT S+1 430 13.2 30% 331.5 44.4%EK31082Kn10974E7 D95EDKD82K965
182 V+1 -140 4.0 9% 335.5 42.4%E6476E974K1086 Kn1052D1092K32D3
Rond 10, som ÖV mot par 52, Nicolae Östner - Evert Bengtsson
193 V+2 150 15.0 34% 350.5 42.0%E10583E10839652 DKn8K9764EKD107
204 V+1 650 26.0 59% 376.5 42.9%EK9785DKn84Kn75 DKn108652E7326E
Rond 11, som NS mot par 51, Anita Hansson Lindvall - Stig Unoson
214 S= 620 16.0 36% 392.5 42.5%106E106ED1097642 EK9543K73EKn3Kn
224 Ö-2 200 43.0 98% 435.5 45.0%D436K1053EDKn93 9761074EKn107652
Rond 12, som NS mot par 50, Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg
232NT S-1 -100 15.0 34% 450.5 44.6%Kn986DKn7652E76 EDKn7652E4D1093
244 N= 420 37.0 84% 487.5 46.2%KKn94976Kn6D743 ED83KD10KD10752