Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2017-01-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2017-01-18

Partävling, 23 bord, 46 par. Antal brickor: 24. Medel: 527.7.

Privatprotokoll för Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 43, Gunnar Olsson - Jan Öhman
13 Ö+1 -130 27.0 61% 27 61.0%Kn9532KD4D3Kn75 864E97697K983
21NT S+2 150 33.0 75% 60 68.0%EKn85D106326542 K942K32EK54E3
Rond 2, som NS mot par 54, Nina Nilsson - Judit Derzsi-Jalgard
32 Ö+1 -110 30.0 68% 90 68.0%K896543648532 D7542EDKnEKn8Kn9
46 Ö= -1430 27.0 61% 117 66.2%10843Kn7Kn1097643 D109632864K1098
Rond 3, som NS mot par 53, Agneta Johansson - Lars Svensson
54 Ö= -420 13.0 30% 130 59.0%ED108107DKn2D1043 Kn9762DKn210Kn652
63 V-1 100 1.0 2% 131 49.5%71054ED10843742 E92EKDKn3275K10
Rond 4, som NS mot par 52, Nicolae Östner - Evert Bengtsson
74 Ö= -620 2.0 5% 133 43.1%Kn93D87652KD85 KD6Kn10976K8642
83NT V= -400 6.0 14% 139 39.5%Kn105E8Kn87KDKn96 K43D107542101083
Rond 5, som NS mot par 51, Anita Hansson Lindvall - Stig Unoson
92 Ö= -90 14.0 32% 153 38.7%EK107K985Kn61092 Kn53E1043K9D843
104 Ö+1 -650 2.0 5% 155 35.3%E762E8D9876410 Kn5473103KD5432
Rond 6, som NS mot par 50, Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg
113NT Ö-1 50 25.0 57% 180 37.3%DKn622EKKn710964 10543EKn6435372
123 V-1 50 32.0 73% 212 40.2%752E9754Kn1084K K108KKnKD965Kn72
Rond 7, som NS mot par 49, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
134 Ö= -620 24.0 55% 236 41.4%ED9546D10986DKn 8762KKn85310762
142 S-3 -150 8.0 18% 244 39.7%D94327652K786 K76DKn83E94D42
Rond 8, som NS mot par 48, Lars G Svensson - Ulla Wästberg
154 S+3 710 21.0 48% 265 40.3%KKn7310743EKD87 EKD9656532D83
164 Ö= -620 13.0 30% 278 39.6%8659532Kn69864 D43EKDKn7D97310
Rond 9, som NS mot par 47, Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson
173 N+2 150 2.3 5% 280.3 37.6%EK31082Kn10974E7 D95EDKD82K965
183 V= -140 4.0 9% 284.3 36.0%E6476E974K1086 Kn1052D1092K32D3
Rond 10, som NS mot par 46, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
193NT Ö+1 -630 0.0 0% 284.3 34.1%K742DKnKD42Kn83 963E1052Kn97654
204 V+1 -650 18.0 41% 302.3 34.5%D10K1093KD108642 43KKn964E75293
Rond 11, som NS mot par 45, Klas Bellander - Jan Clementsson
213NT S+3 690 36.0 82% 338.3 36.7%106E106ED1097642 EK9543K73EKn3Kn
225D N-3 -500 9.0 20% 347.3 36.0%D436K1053EDKn93 9761074EKn107652
Rond 12, som NS mot par 44, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
233NT N-4 -400 1.0 2% 348.3 34.5%Kn986DKn7652E76 EDKn7652E4D1093
244 N= 420 37.0 84% 385.3 36.5%KKn94976Kn6D743 ED83KD10KD10752