Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2017-01-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2017-01-18

Partävling, 23 bord, 46 par. Antal brickor: 24. Medel: 527.7.

Privatprotokoll för Lars Persson - Pia Katarina Larsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 5, Mats Andersson - Göran Nilsson
12 Ö+2 -130 27.0 61% 27 61.0%Kn9532KD4D3Kn75 864E97697K983
21NT S= 90 5.0 11% 32 36.0%EKn85D106326542 K942K32EK54E3
Rond 2, som ÖV mot par 21, Bonnie Clementsson - Sten Ahlgren
33 Ö+1 130 25.0 57% 57 43.0%EKn62K109732ED4 1093K1087D5K1076
47 V-1 -100 1.0 2% 58 32.8%EKDKn97K85E32Kn 652E4KD5ED752
Rond 3, som NS mot par 19, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
54 V= -420 13.0 30% 71 32.2%ED108107DKn2D1043 Kn9762DKn210Kn652
64 S+3 510 41.0 93% 112 42.3%71054ED10843742 E92EKDKn3275K10
Rond 4, som ÖV mot par 6, Rolf Sjödahl - Alf Pihl
74D Ö= 790 44.0 100% 156 50.6%E87542E43Kn2Kn3 10KE10943ED10975
84 S-5 250 31.0 70% 187 53.0%E92Kn3KD654325 D876K96E9E742
Rond 5, som ÖV mot par 1, Åke Lindström - Britt Lindberg
93 N-2 100 36.0 82% 223 56.2%D98462ED108436 62DKn7752EKKn75
104 Ö= 620 30.0 68% 253 57.4%KDKDKn1096EKn976 10983542EKKn528
Rond 6, som ÖV mot par 7, Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke
113 N-2 100 30.0 68% 283 58.4%K987K1087102Kn53 ED95D9864EKD8
121NT N-2 200 40.0 91% 323 61.1%Kn6D1082E73E963 ED943632D10854
Rond 7, som ÖV mot par 2, Britt-Marie Arvebratt - Louise Grandinsson
135 Ö= 650 38.0 86% 361 63.0%KE1097543Kn7298 Kn103D2EK4EK543
142 N-1 50 7.0 16% 368 59.6%EKn1094DKn108K973 85EK106532EKn105
Rond 8, som NS mot par 8, Milan Korac - Bengt Nilsson
155D Ö-7 1700 44.0 100% 412 62.3%KKn7310743EKD87 EKD9656532D83
165 V-1 100 38.0 86% 450 63.8%8659532Kn69864 D43EKDKn7D97310
Rond 9, som NS mot par 3, Yvonne Tolf - Maj-Britt Nordberg
173NT S+2 460 29.7 67% 479.7 64.0%EK31082Kn10974E7 D95EDKD82K965
18Pass 18.0 41% 497.7 62.7%E6476E974K1086 Kn1052D1092K32D3
Rond 10, som ÖV mot par 9, Margaretha Olsson - Göran Ekelund
194 N-3 150 15.0 34% 512.7 61.2%E10583E10839652 DKn8K9764EKD107
204 V+1 650 26.0 59% 538.7 61.1%EK9785DKn84Kn75 DKn108652E7326E
Rond 11, som NS mot par 4, Claes Engdahl - Ulla Öberg
215 N+2 640 24.0 55% 562.7 60.8%106E106ED1097642 EK9543K73EKn3Kn
224 Ö-1 100 35.0 80% 597.7 61.7%D436K1053EDKn93 9761074EKn107652
Rond 12, som ÖV mot par 10, Zalman Puterman - Maria Tendler
231NT Ö= 90 23.0 52% 620.7 61.3%32KD310983KKn54 K10754E10984K82
241 S+3 -130 38.0 86% 658.7 62.3%75E854843KKn98 1062Kn32E92E1065