Kommande tävlingar
03/10 INSTÄLLD... Jubileumsguld
04/10 INSTÄLLD...BK Tre Sang - Jubil
24/10 SM Par Junior, direktfinal
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » 15/1 scratch 2017-01-15 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

15/1 scratch 2017-01-15

Partävling, 12 bord, 23 par. Antal brickor: 24. Medel: 239.7.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Lars Becklén - Olle Persson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 7, Stig Unoson - Ulla Wästberg
12 V+2 130 10.0 50% 10 50.0%8KD652D1074D83 EK653EK983954
23 S-2 200 10.0 50% 20 50.0%D7643Kn855K982 9432EKD1097654
Rond 2, som ÖV mot par 2, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
32NT Ö+1 150 16.0 80% 36 60.0%Kn8EK8EKn1092EKn10 10972D10986K843
43NT S-1 100 11.0 55% 47 58.8%EKn64326532D32 98K9765Kn109854
Rond 3, som NS mot par 8, Bodil Wikström - Lars-Åke Larsmyr
52 V+1 -110 14.0 70% 61 61.0%6K10954K987973 9742E86DKn3KKn6
64D V-1 200 10.0 50% 71 59.2%1046EKKn9K98532 E65287874EKn104
Rond 4, som ÖV mot par 3, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
74 V-1 -100 11.0 55% 82 58.6%98654Kn943D532 EKKn32K64D2Kn97
87 V-1 -50 0.0 0% 82 51.2%976EK1074E74109 KKnD63KD1086EKD
Rond 5, som ÖV mot par 9, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
93D S-1 100 18.0 90% 100 55.6%KD74KD1064101052 Kn6539KD92K973
104 V+2 680 14.0 70% 114 57.0%ED104K72KD10732 9752E65Kn4EKn95
Rond 6, som ÖV mot par 4, Ulla Öberg - Ing-Britt Jurén
111NT V-2 -100 15.0 75% 129 58.6%763Kn74D832974 E102K6EKn75DKn52
123 S-1 100 9.0 45% 138 57.5%831054E542KKn86 K5DKn87K108E1043
Rond 7, som ÖV mot par 10, Gunnar Hudin - Elisabet Hudin
132 N+2 -130 18.0 90% 156 60.0%D947659853E82 Kn10762842E42K10
142NT Ö-1 -50 4.0 20% 160 57.1%DKn108EK106E2ED3 97585387654K8
Rond 8, som ÖV mot par 5, Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg
151NT Ö+3 180 16.0 80% 176 58.7%1084D87KD643ED KD96EKn62Kn9873
162 V= 90 11.0 55% 187 58.4%95D2EK65210985 KKn83EKn749KKn43
Rond 9, som ÖV mot par 11, Grete Derand - Susanne Ramel
173D S-2 300 18.0 90% 205 60.3%Kn6102Kn102EKKn854 K8742DKn74ED610
183D S-3 800 20.0 100% 225 62.5%5Kn1063Kn863E742 EKKn98K52KKn1065
Rond 10, som NS mot par 6, Willy Landgren - Bibi Jönsson
194D V-2 500 20.0 100% 245 64.5%KKn8Kn10Kn98E9765 102K96542E7D43
203 N+1 170 18.0 90% 263 65.8%Kn93ED96326874 ED107487E3DKn93
Rond 11, som NS mot par 12, Lotta Lundberg - Stefan Eriksson
213NT S-1 -100 10.0 50% 273 65.0%EKKn10EKn975Kn965 D65D4K10943DKn8
222 S-1 -50 19.0 95% 292 66.4%Kn3E6532EKn8298 E8754D8D74Kn42
Rond 12, som ÖV mot par 1, Åke Lindström - Teresa Holmberg
233 V+1 170 13.0 65% 305 66.3%Kn8321085EKn10862 ED10765K2K1093D
244 N+1 -450 8.0 40% 313 65.2%DKn9752864Kn932 1032E4D93EK865