Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 11 jan scratch 2017-01-11 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 11 jan scratch 2017-01-11

Partävling, 22 bord, 44 par. Antal brickor: 24. Medel: 504.0.

Privatprotokoll för Ulla Borgström - Monica Wester

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 15, Rolf Bergström - Christer Löfgren
11NT V+1 -120 36 86% 36 86.0%864D9E7656532 Kn753Kn1075K109KD
23 N-1 -100 22 52% 58 69.0%EKKn642D543D97 1085E109K10831054
Rond 2, som NS mot par 14, Johan Erlandsson - Klas Bellander
33NT Ö-5 500 42 100% 100 79.3%K76E106D83K754 1095D985329E86
43D S-3 -800 0 0% 100 59.5%KED104Kn105DKn972 8642K87264265
Rond 3, som ÖV mot par 13, Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö
52 S+2 -170 15 36% 115 54.8%873K1087ED42K10 Kn5D9K73Kn98765
63NT Ö+2 660 41 98% 156 62.0%E43KDDKn5Kn9873 76E4EK102ED654
Rond 4, som ÖV mot par 12, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
72 N-2 200 31 74% 187 63.7%D542D864382KD Kn9Kn10EKn10E106532
83 Ö-3 -150 0 0% 187 55.8%KDD53DKn64K963 Kn543KKn8E710752
Rond 5, som ÖV mot par 11, Bonnie Clementsson - Jan Clementsson
91NT S+2 -150 14 33% 201 53.2%D982KD10687545 K74432K62D864
103 S= -140 2 5% 203 48.4%K52K973D95272 E94Kn6EKn1084Kn98
Rond 6, som NS mot par 22, Rolf Sjödahl - Alf Pihl
113 S-3 -150 32 76% 235 50.9%10KD962D8410432 KDKn76431062985
123 S+2 200 20 48% 255 50.7%Kn8754249710876 ED9EKD6K82KKn5
Rond 7, som NS mot par 21, Agneta Johansson - Lars Svensson
13Pass 25 60% 280 51.4%109632ED542D94 EKn87K9871093K8
142 Ö-1 50 8 19% 288 49.1%8532EKKn663DKn10 EKn109DKn1087K953
Rond 8, som ÖV mot par 20, Jane Brändemar - Nina Nilsson
154 N+2 -680 4 10% 292 46.5%DKn1065D73Kn10985 863Kn98742E643
164 N-1 50 38 90% 330 49.2%E1076873854976 DKn94DKn92Kn1093Kn
Rond 9, som NS mot par 19, Ingrid Wallin - Hans Dorthé
173 N-1 -50 29 69% 359 50.4%954K98210631052 3EKn6EKKn9EKn987
181NT V+1 -120 6 14% 365 48.3%E87D82D32KD108 K53E7653109752
Rond 10, som NS mot par 18, Judit Derzsi-Jalgard - Christina Leander
194 S+1 450 32 76% 397 49.8%EK32E987493EK DKn10541054Kn9853
203NT V-3 300 40 95% 437 52.0%E62D10921086432 Kn987E84ED10753
Rond 11, som NS mot par 17, Marianne Falck - Ann Christin Åxman
215 Ö-2 100 5 12% 442 50.1%K8764EK2K10632 DKn92KKn98628D8
225 N-1 -50 27 64% 469 50.8%EDKn94KKn964KDKn 851053D10873295
Rond 12, som NS mot par 16, Lars G Svensson - Ulla Wästberg
234 Ö+1 -650 21 50% 490 50.7%Kn2K4398532K53 1083Kn102D76Kn1082
242NT S+1 150 22 52% 512 50.8%EDKn109375EKn642 K942Kn642ED9D7