Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » onsdag 11 jan scratch 2017-01-11 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 11 jan scratch 2017-01-11

Partävling, 22 bord, 44 par. Antal brickor: 24. Medel: 504.0.

Privatprotokoll för Jane Brändemar - Nina Nilsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 5, Lars Persson - Pia Katarina Larsson
11NT V+2 -150 32 76% 32 76.0%864D9E7656532 Kn753Kn1075K109KD
24 N-1 -100 22 52% 54 64.0%EKKn642D543D97 1085E109K10831054
Rond 2, som ÖV mot par 21, Agneta Johansson - Lars Svensson
34 S-1 50 27 64% 81 64.0%DKn843K47542DKn E2Kn7EKKn10610932
43 V+1 170 13 31% 94 55.8%10759653E73E103 EDKn93KnKD98K84
Rond 3, som NS mot par 19, Ingrid Wallin - Hans Dorthé
52 S= 110 12 29% 106 50.4%DE432Kn109ED432 EK109642Kn65865
65 Ö= -600 13 31% 119 47.2%105Kn10963943K102 KDKn9828752876
Rond 4, som ÖV mot par 6, Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson
74 V-2 -200 4 10% 123 41.9%D542D864382KD Kn9Kn10EKn10E106532
81NT N+1 -120 4 10% 127 37.9%KDD53DKn64K963 Kn543KKn8E710752
Rond 5, som ÖV mot par 1, Britt Lindberg - Åke Lindström
93NT S-1 50 29 69% 156 41.3%D982KD10687545 K74432K62D864
103NT S-1 100 24 57% 180 42.9%K52K973D95272 E94Kn6EKn1084Kn98
Rond 6, som ÖV mot par 7, Björn Nilsén - Irene Nilsén
114 Ö-1 -50 2 5% 182 39.5%EKn87543K10EKn76 9852EEKn9753KD
122NT S-3 300 42 100% 224 44.5%K8732DKn643E93 1063Kn1095E105D42
Rond 7, som ÖV mot par 2, Gunilla Wallin - Mats Andersson
133 V+2 150 34 81% 258 47.3%D4Kn63EK765Kn75 K510Kn842ED10632
142 S+1 -140 9 21% 267 45.4%D7109542ED5282 K64873K94E764
Rond 8, som NS mot par 8, Ulla Borgström - Monica Wester
154 N+2 680 38 90% 305 48.4%E954KD3K10986K K72E10EKn542D72
164 N-1 -50 4 10% 309 46.0%832E10EKD762E4 K5K654KD108532
Rond 9, som NS mot par 3, Kerstin Boberg - Helen Roos
174 S-1 -50 29 69% 338 47.4%954K98210631052 3EKn6EKKn9EKn987
181NT V= -90 19 45% 357 47.2%E87D82D32KD108 K53E7653109752
Rond 10, som ÖV mot par 9, Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors
194 S+1 -450 10 24% 367 46.0%98652E10862D107 76KDKn3KDKn7642
202NT V= 120 28 67% 395 47.0%D10Kn653ED52964 K543K7KKn97KKn8
Rond 11, som NS mot par 4, Yvonne Tolf - Ulla Öberg
214 N+1 650 39 93% 434 49.2%K8764EK2K10632 DKn92KKn98628D8
224 Ö-1 100 30 71% 464 50.2%EDKn94KKn964KDKn 851053D10873295
Rond 12, som ÖV mot par 10, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
234 Ö+2 680 33 79% 497 51.5%D97654D987KnD7 EKE65EK104E964
241 Ö-1 -50 34 81% 531 52.7%1065EKD7KKn104105 873858632K983